مقام حزبی پاکستان: ترور سردار سلیمانی اعلام جنگ آمریکا علیه جهان اسلام است

اسلام آباد - ایرنا - رهبر حزب وحدت مسلمین پاکستان روز جمعه با تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دست آمریکا، گفت: آمریکایی ها با این اقدام بزدلانه به طور علنی جنگ جدیدی را علیه امت اسلامی آغاز کردند.

علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب وحدت مسلمین از احزاب پیشرو شیعیان در پاکستان شهادت سردار سلیمانی را به ملت های مظلوم جهان از جمله ملت شجاع جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری و به ویژه خانواده گرامی وی تسلیت گفت.

وی گفت: آمریکایی های فرعون صفت امروز شخصیت هایی را به شهادت رساندند که طی سال های اخیر از جان و مال ملت های مظلوم منطقه به ویژه در عراق و سوریه دفاع کرده و در کنار مدافعان اسلام و اهلبیت علیهم السلام، از ارزش های دینی و مذهبی حفاظت می کردند.

علامه جعفری افزود: تمام امت اسلامی از اقدام قبیح و شیطانی آمریکا آزرده خاطر است زیرا چنین اقدامات شنیعی جز اعلام جنگ علنی شیطان بزرگ علیه اسلام و مسلمین چیزی دیگری نیست.

این مقام خزبی پاکستان گفت: امت اسلامی از تمام حاکمان کشورهای اسلامی از جمله پاکستان می خواهد تا ضمن قطع روابط و وابستگی های خود با آمریکا، اقدام به تعطیلی سفارتخانه های این کشور کنند.

صبح امروز سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد.

همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هم با تسلیت شهادت غرورآفرین سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده پرافتخار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: از ساعاتی دیگر جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی برای بررسی اقدام جنایتکارانه حمله به خودرو سردار سلیمانی در بغداد که منجر به شهادت ایشان شد، برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =