پیام تسلیت سینماگران در پی شهادت سردار سلیمانی

تهران- ایرنا- ابراهیم حاتمی کیا کارگردان سینمای ایران و ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی پیام های تسلیت جداگانه ای منتشر کردند.

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان سینمای ایران در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط تروریست‌های آمریکایی، پیامی منتشر کرد.

وی در این پیام نوشته است: «بارها با عطش او را در آغوش کشیدم و وقت جدایی خودم را تشنه‌تر دیدم. راستی چه خلعتی جز شهادت برای او زیبنده بود، ولی از محضر شهدا اجازه می‌خواهم بگویم، حاج قاسم_سلیمانی نامی است که هر پیشوند و پسوندی در کنار نامش اضافه جلوه می‌کند. حاج قاسم سلیمانی یعنی همه این القاب.»

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نیز در پی شهادت مظلومانه شهید قاسم سلیمانی نوشت: «شهادت هنر مردان خداست. جرمش نابودکردن داعش در سوریه و عراق بود که برای آمریکا خیلی گران تمام شد.»

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز نوشت: «سردار شهید ملی در خاطر ملت ایران ماندگار خواهد بود و هنرمندان سینمای ایران ترور قهرمان محبوب مردم میهنشان را محکوم می‌کنند. 
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّـهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ یُرْ‌زَقُونَ ‎

سردار شهید ملی، حاج قاسم سلیمانی عزیز، در جوار سکینه ی الهی، آرام گرفت. زلالیِ چشمه‌گون چشمها و روح بلند سردار، در خاطر ملت ایران ماندگار خواهد بود. شهادت در راه خدا به دست جنایتکاران و حضور بر سفره حضرت حق، گوارای وجودش باد. ‎
هنرمندان سینمای ایران ترور قهرمان محبوب مردم میهن شان را محکوم می‌کنند و ‎یاد و خاطره مردان مردی را که عزتمندانه و سرافرازانه، با خدمت به خلق و خلوص و ایثارشان، آب و خاک این سرزمین را از گزند پلشتی ها، در سایه سار امان و امنیت، ماندگار و جاودانه ساختند فراموش نخواهند کرد.»

مجید مجیدی کارگردان سینمای هم نوشت: «شهادت شجاعانه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و رجعت روح والایشان به درگاه ابدیت را تبریک و تسلیت عرض می نمایم.
به راستی در این وانفسا زیبنده ترین لباسی که بر تن ایشان می توانست مزین شود و قامت بگیرد ، لباس زیبای شهادت بود . یادش گرامی و نامش بلند باد که در سرتاسر عمر پر برکتشان همواره ضربان قلبش برای ایجاد امنیت در کشور پهناور ایران اسلامی تپید و مانند سربازی بی ادعا ذره ای از هدف متعالی اش پا پس نکشید .
 بدون شک خون مطهر ایشان پایمال نمی شود و از برکت این عروج، فانوس پر فروغی روشن می شود که تاثیر چشمگیری خواهد داشت بر قدرت یافتن و شکوفایی ایران اسلامی.»
بامداد امروز (جمعه) منابع رسمی رسانه ای در عراق اعلام کردند که سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه «ابومهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی طی یک عملیات تروریستی در بغداد به شهادت رسیدند.

رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =