واکنش شخصیت‌ها و مقامات کشوری و لشکری به شهادت سردار سلیمانی(۲)

تهران – ایرنا – جمعی از شخصیت‌های سیاسی و مقامات کشوری در پیام‌های جداگانه‌ای شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه به دست تروریست‌های ارتش آمریکا در بغداد را تسلیت گفتند.

سحرگاه جمعه در پی حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزیکی فرودگاه بغداد و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه چند تن دیگر از فرماندهان جهبه مقاومت، شخصیت‌های سیاسی از جریان‌های مختلف در پیام‌ها و بیانیه‌هایی به این حمله تروریستی واکنش نشان دادند.

آذری جهرمی: تاریخ مختارها را نخوانده‌اند

«محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «سوگواریم همه‌باهم، پیر و جوان، زن و مرد، بزرگ و کوچک.»

وی نوشت: «عکس پیکر در خون سردار را با شادی منتشر کردند، در حالی‌که که تاریخ مختارها را نخوانده‌ و نمی‌دانند. حاج قاسم عزیزم، محبوب قلبم، شهادتت مبارک»

رحمانی فضلی: خون شهید سردار سلیمانی آمریکا را رسوا خواهد کرد

 وزیر کشور نیز در پیامی جداگانه نوشت: شهادت سردار پرافتخار لشگر اسلام؛ فرمانده محبوب امت اسلامی در مبارزه با استکبار و افراط و دفاع از مستضعفان عالم به کاروان شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی پیوست، به عموم آزادیخواهان جهان و مردم انقلابی و شهید پرور ایران و مقام معظم رهبری، تسلیت و تعزیت عرض می کنم.»

«عبدالرضا رحمانی فضلی» افزود: «تردیدی نیست که خون مطهراین قهرمان شهید، نیرنگ آمریکای جهانخوار را که منشاء اصلی تجاوزها و جنایت‌های چندین دهه اخیر در جهان اسلام است، رسوا خواهد کرد و ملت‌های اسلامی و مردم شریف ایران را در پیگیری آرمان های الهی و انسانی انقلاب اسلامی استوار خواهد ساخت.»

وی تصریح کرد: «به خواست پروردگار قادر متعال، عزم جزم ملت های اسلامی در پیگیری مسیر اخوت و اتحاد اسلامی در برابر زیاده خواهی نظام سلطه جهانی را استوار خواهد ساخت و اراده پولادین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی ایران عزیز و صیانت از اهداف راهبردی انقلاب اسلامی، غنا خواهد بخشید.»

زنگنه:سردار سلیمانی از تبار شهیدان بی‌ادعا بود

«بیژن زنگنه» وزیر نفت در پیامی ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی گفت: «این مردِ بزرگ از تبارِ شهیدان بی‌ادعای دوران دفاع مقدس و به حق از مصادیق مومنانی بود که به عهد خود با خدای شهیدان وفادار ماند.»

وی افزود: سردار سلمانی شهید جاودانه ملت ایران است که با سربلندی و نامی نیک به جمع یاران شهید خود پیوست.

حسین علایی: باید انتظار دیوانگی‌های بیشتری از آمریکا داشت

«حسین علایی» از فرماندهان اسبق سپاه پاسداران گفت: ترور سردار سلیمانی به همراه حمله آمریکا به پایگاه های حشدالشعبی در مرزهای عراق و سوریه نشان داد که آمریکا از قدرت گرفتن مردم عراق در نزدیکی مرزهای اسرائیل به شدت نگران است و نفوذ خود در عراق را با وجود سازمان‌هایی همچون حشدالشعبی خاتمه یافته تلقی می‌کند.

وی افزود: گرچه با چنین ترور وحشتناکی به طور طبیعی تنش‌ها در منطقه بالا خواهد گرفت و در نهایت منجر به خروج ارتش آمریکا از عراق خواهد شد ولی باید انتظار دیوانگی‌های بیشتری را از آمریکا داشت. آمریکا ممکن است ترورها و حملات بیشتری را در دستور کار خود داشته باشد که دولت عراق و مردم ایران و لبنانی‌ها و سایر ساکنین منطقه باید مراقب آنها باشند.

بیانیه شورای راهبردی روابط خارجی

شورای راهبردی روابط خارجی با صدور بیانیه‌ای با تبریک و تسلیت شهادت فرمانده معزز سپاه قدس، تاکید کرد: «نام قاسم سلیمانی به عنوان یک چهره بی نظیر در تاریخ ایران باقی خواهد ماند. او در حیاتش نقش راهبردی در امنیت کشورمان داشت و ایران زمین و جبهه مقاومت مدیون فداکاری‌های اوست. او بدون شک با شهادتش نیز یک تحول راهبردی را در منطقه ما رقم خواهد زد.»

این بیانیه می‌افزاید: «سردار سلیمانی اعتماد به نفس را به مردم ایران، فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، یمن، افغانستان و همه مبارزین بخشید تا از حقوق خود دربرابر تجاوز بیگانگان دفاع کنند. نام قاسم سلیمانی به عنوان یک چهره بی نظیر در تاریخ ایران باقی خواهد ماند. او در حیاتش نقش راهبردی در امنیت کشورمان داشت و ایران زمین و جبهه مقاومت مدیون فداکاریهای اوست. او بدون شک با شهادتش نیز یک تحول راهبردی را در منطقه ما رقم خواهد زد.»

 ابوالفضل فاتح: آمریکا با جریانات تروریستی هم کاسه است

«ابوالفضل فاتح» فعال سیاسی و رسانه‌ای نوشت: «سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی از شخصیت های ماندگار و یادگاران مکتب امام (ره) و دوران دفاع مقدس بود.»

وی افزود: ترامپ پرده ای دیگر از چهره بی نقاب آمریکا برداشت، و اصلی ترین فرماندهان مبارزه با داعش و القاعده را هدف قرار داد تا ثابت شود تا چه اندازه امپریالیسم آمریکایی با این جریانات تروریستی و افراطی هم کاسه استت.

فاتح تصریح کرد: اقدام بسیار خطرناک آمریکا، پی آمدهای قابل انتظاری در افزایش بحران های منطقه خواهد داشت و روزهای دشوارتری را برای آمریکا پدید خواهد آورد.

این فعال رسانه‌ای اظهارداشت: البته این خطای محاسباتی و استراتژیک آمریکا،   ایران اسلامی را نسبت به ماهیت شیطانی آمریکا متحد و عراق را  برای  آمریکا تنگ‌تر و ضرورت ترک آمریکا از منطقه تسریع خواهد کرد.


آذر منصوری: دنیا قضاوت کند چه کسی در پی آشوب کشیدن منطقه هستند

«آذر منصوری» قائم مقام حزب اتحاد ملت نوشت: ‌دنیا قضاوت کند؛ چه کسانی در پی به آشوب کشیدن منطقه خاور میانه هستند؟

حسین موسویان:‌ آمریکا بزرگترین اشتباه استراتژیک خود را مرتکب شد

«حسین موسویان» مذاکره کننده سابق هسته ای نوشت: ‌سردار سلیمانی به آرزوی خود که شهادت بود رسید اما ترامپ با صدور دستور ترور حاج قاسم، نه تنها بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک دوران ریاست جمهوری خود را مرتکب شد بلکه مراکز و نیروهای آمریکا در سطح منطقه و جهان را در معرض تهدیدات درازمدتی قرار داد که خسارات آن غیر قابل جبران خواهد بود.

«محمود صادقی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌شهید سرافراز سردار حاج قاسم سلیمانی فراتر از جناح‌ها، نام‌ها و طیف‌های سیاسی محبوب همه بود. ملت ایران با وحدت و همبستگی خود انتقام شهادت او را از متجاوزان آمریکایی خواهد گرفت.

«محمد مخبر» رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: به طور قطع غیر از شهادت هیچ سرنوشتی سزاوار فرزندان امام خمینی نیست و حاج قاسم و ابومهدی المهندس عزیزِ ما به آرزوی خود رسیدند.

وی افزود: بی تردید انتقام سخت وعده داده شده محقق خواهد شد و آرمان این دو شهید عزیز بزودی محقق خواهد شد.

محمدمهدی طهرانچی، ‌ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیام تسلیت خود نوشت: شهادت این سردار پرافتخار اسلام که سالها در میدان‌های مبارزه با تروریست‌ها مجاهدتی مخلصانه و شجاعانه داشت، جبهه مقاومت را در منطقه و جهان مقاوم تر خواهد کرد تا این مسیر را هموارتر طی کند و به فرموده رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای؛ «انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند.»

به گزارش ایرنا، بامداد امروز جمعه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هم با تسلیت شهادت غرورآفرین سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده پرافتخار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: از ساعاتی دیگر جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی برای بررسی اقدام جنایتکارانه حمله به خودرو سردار سلیمانی در بغداد که منجر به شهادت ایشان شد، برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 3
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
    0 0
    حاج قاسم روحت قرین رحمت حضرت حق.حاج قاسم دوستت دارم هیچوقت یادت از ذهنم نمیره عکس لبخندهات رو که میبینم گریه امونم نمیده دلم خیلی میسوزه حیف و صد حیف ک از دستت دادیم.از دولت و ولایت فقیه فقط و فقط انتقام سخت خونت رو خواستاریم.حاج قاسم هم شهری هم استانی من افتخار منی دوستت دارم شهادتت مبارک