۱۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۳
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83618049
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۵ تیم امدادی در خراسان جنوبی آماده باش هستند

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به پس لرزه ۴.۶ ریشتری در منطقه سنگان شهرستان خواف خراسان رضوی، ۶۵ تیم امدادی استان با ۲۶۰ امدادگر در آماده باش کامل قرار گرفتند.

محمدرحیم شهریاری روز پنجشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وقوع زلزله‌ صبح امروز به بزرگی ۵.۸ ریشتر در مرز استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی که در مناطقی از خراسان جنوبی نیز احساس شد، همه تیم‌های امدادی شامل پایگاه‌های ثابت، شعب هلال احمر، امداد هوایی، واکنش سریع و آنست (سگ‌های زنده یاب) استان به عنوان معین خراسان رضوی و همچنین برخوردار از تبعات زلزله در وضعیت آماده باش هستند.

وی بیان کرد: صبح امروز سه تیم از قاین و ۲ تیم از زیرکوه برای بررسی خسارت به شمال استان و بنا به درخواستی که بوده ۲ تیم نیز به روستاهای هم مرز با خراسان‌ رضوی اعزام شدند که خوشبختانه تاکنون خسارت خاصی از این زلزله اعلام نشده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: روستاهای ارزیابی شده مهمویی، برکوک، آبیز، اسفاد، استبنید، کریزان، مهدی‌آباد، سرچشمه، عباس‌آباد، کللاته بالا، خشک در خراسان جنوبی و روستاهای نهور، چاه زول، مژن‌آباد، امیرآباد و بنی‌آباد در محدوده خراسان رضوی بوده است.

زلزله به بزرگی ۵.۸ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری در فاصله ۴۱ کیلومتری منطقه سنگان از توابع شهرستان خواف خراسان رضوی و ۵۶ کیلومتری حاجی‌آباد شهرستان زیرکوه خراسان جنوبی ساعت ۷:۵۹ امروز رخ داد.

این زلزله در بیرجند مرکز خراسان جنوبی نیز احساس شد و شدت آن در شهرستان‌های قاینات و زیرکوه بیشتر بود.

زلزله صبح امروز که محل وقوع آن مرز بین استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی اعلام شده، تاکنون چندین پس لرزه داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =