بازسازی خانه‌های مناطق زلزله زده آذربایجان‌شرقی ۶ ماه دیگر به اتمام می‌رسد

تبریز- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تا پایان بهمن ماه سال جاری، عملیات تعمیری واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده استان تعیین تکلیف می شود و تا پایان تیرماه سال آتی نیز عملیات احداث مسکن دائم زلزله زدگان به پایان می‌رسد.

جواد رحمتی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت عملیات عمرانی در مناطق زلزله زده استان گفت: تا به امروز عملیات آواربرداری بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به پایان رسیده است و این روند ادامه داد.

وی از پایان فرآیند اسکان موقت مردم در مناطق زلزله زده خبر داد و عنوان کرد: عملیات ساخت و ساز برای احداث مسکن برای بیش از سه هزار خانواری که منزل مسکونی آن ها تخریب شده بود نیز در هفته های اخیر آغاز شده است.

رحمتی با اشاره به اینکه در این مرحله برای هر خانوار، ۴۰۰ میلیون ریال وام احداث مسکن در نظر گرفته شده است، از استقرار نمایندگی شعب برخی بانک‌ها در مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه و سراب به منظور تسریع در فرآیند اعطای تسهیلات به مردم خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع، هر خانواده ساکن در مناطق زلزله زده، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات احداث مسکن، ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض، ۵۰ میلیون ریال تسهیلات معیشتی با سود ۴ درصد و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت اماکن دائمی دریافت می کند.

زلزله ۵.۹ ریشتری ۱۷ آبان آذربایجان شرقی با کانون ترک میانه موجب جان باختن ۵ تن و خسارت ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی به ۵ هزار واحد مسکونی در شهرستان های میانه و سراب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =