تاکید فرماندار آستارا بر آموزش پیشگیری از اعتیاد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا از سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های متولی خواست، با آموزش فراگیر راه‌های پیشگیری از اعتیاد، اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان را از خطر مواد مخدر مصون کنند.

حسن رستم زاد روز پنجشنه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری آستارا اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر نیازمند فرهنگ سازی است و نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با قاچاقچیان مواد مخدر با جدیت برخورد کنند.

وی بیان کرد: اعتیاد، نوعی تهاجم فرهنگی است و رسانه ها مردم را از خطرات مواد مخدر آگاه کنند و از شیوع اعتیاد در مدارس و برخی نقاط شهرستان جلوگیری شود.

وی ادامه داد: آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر بیشتر از حد تصور، جوانان را تهدید می کنند و باید به رفع این مشکل مهم، فراتر از وظایف سازمانی توجه کرد.

فرماندار آستارا گفت: طبق گزارش های دریافتی، بیشترین سرقت‌های خرد، توسط معتادان صورت می‌گیرد و اعتیاد، زمینه آسیب‌های اجتماعی را فراهم می کند و مدیران برای کاهش آن گام بردارند.

رستم زاد افزود: اجرای برنامه‌های دقیق با نوآوری و با همکاری سمن ها، جامعه را در برابر اعتیاد مصون می کند و مهمترین راهکار مبارزه با مواد مخدر، اقدامات پیشگیرانه با همراهی خانواده هاست.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =