دویست و بیستمین خانه احداثی سیل‌زدگان گمیشان بهره‌برداری شد

گرگان ـ ایرنا ـ دویست و بیستمین خانه احداثی برای سیل زدگان شهر گمیش‌تپه از توابع شهرستان گمیشان استان گلستان بهره‌برداری و امروز پنجشنبه با حضور مسوولان کلید آن تحویل صاحبخانه شد.

فرماندار گمیشان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: مشکل تهیه زمین ۵۰ نفر از مالکین خانه های تخریب شده سیل شهرستان که در محدوده حریم رودخانه و بافت تاریخی شهر گمیش تپه قرار داشت با تامین زمین در مکان مناسب برطرف شد.

احمد دستمرد اظهار داشت: بر اثر بروز سیل ۴ هزار و ۶۶۵ واحد مسکونی شهری و روستایی گمیشان دچار خسارت شد که از این تعداد ۸۵۸ خانه نیازمند نوسازی و مابقی به تعمیر احتیاج داشت که تلاش می کنیم خانه های نیازمند نوسازی را در زمانی کوتاه تکمیل و به بهره برداری برسانیم .

طبق اظهارات مدیران بنیاد مسکن برای احداث واحدهای مسکونی در شهرها مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه و ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

همچنین برای احداث واحدهای مسکونی روستایی هم مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

برای تعمیر واحدهای مسکونی در روستاها و شهرها هم تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات کم‌بهره و ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

گمیشان با ۸۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان واقع است و در سیل روزهای آغازین سال ۹۸ خسارت‌های بی شماری به بخش های کشاورزی صنعت و واحدهای مسکونی این شهرستان وارد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =