نگرانی اهالی شهر مرزی غلامان خراسان شمالی از بالا آمدن آب‌های زیرزمینی

بجنورد- ایرنا - بالا آمدن ناگهانی سطح آب‌های زیرزمینی، ساکنان بخش مرزی غلامان در شهرستان راز و جرگلان در شمال استان خراسان شمالی را به‌شدت نگران کرده است.

به گزارش ایرنا این اتفاق که با بالا آمدن و سرریز فاضلاب های خانگی و نم‌زدگی در و دیوار منازل مسکونی همراه شده ساکنان منطقه را به این فرض رسانده که احتمالا نشتی آب از سد غلامان موجب بروز این وضعیت شده است.
 بخشدار غلامان با تایید مساله بالا آمدن سطح آب های زیرزمینی در این بخش که از ابتدای پاییز تاکنون مشهودتر شده است، گفت: هنوز علت این امر به درستی مشخص نشده و در عین حال باید در نظر داشت که موقعیت و وضعیت قرار گرفتن غلامان در پایین دست نیز به شکلی است که در حالت عادی نیز سطح آب در این شهر بالاتر از حد معمول است.
جواد جوانوش به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با این حال به شرکت های آب و فاضلاب و آب منطقه ای استان اطلاع داده ایم تا با اعزام گروه های کارشناسی وضعیت را بررسی کرده و مردم را از نگرانی درآورند.

وی افزود: کارشناسان این ۲ شرکت با حضور منطقه نسبت به جمع آوری شواهد اقدام کرده اند که نتیجه بررسی های خود را شنبه آینده اعلام می کنند.
بخشدار غلامان افزود: البته در مورد احتمال نشت آب از سد نیز حدس و گمان هایی زده شده ولی تا زمان اعلام نتیجه نهایی مطالعات و بررسی های شرکت های مزبور در این خصوص نمی توان اظهار نظر کرد.

جوانوش افزود: هم اکنون منازل  ۳۰ خانواره در این بخش با نم زدگی مواجه شده و در حیاط برخی منازل نیز سطح آب چاه های فاضلاب بسیار بالا آمده و احتمال جاری شدن به آن در سطح زمین وجود دارد.
وی اظهار داشت: علیرغم اینکه در یک ماه گذشته در منطقه غلامان بارانی نباریده، بالا آمدن ناگهانی آب، اهالی ضلع شمالی شهر غلامان را نگران کرده است.
شهرستان مرزی رازو جرگلان ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و بخش غلامان به مرکزیت شهری به همین نام، یکی از بخش های سه گانه این شهرستان محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha