تداوم اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی در فرانسه

تهران - ایرنا - رییس کنفدراسیون عمومی کار فرانسه(CGT) به عنوان سرسخت‌ترین و یکی از اصلی‌ترین اتحادیه‌های کارگری در این کشور خواستار تداوم اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی شد که سرگردانی هزاران مسافر در طول ۲۷ روز گذشته را به دنبال داشته است.

این اعتصاب‌ها که از پنجم دسامبر / ۱۴ آذر آغاز شده امروز به بیست و هشتمین روز خود رسیده است؛ اعتصاب‌هایی که همچنان تداوم داشته و نه معترضان و نه دولت هیچ کدام حاضر به عقب‌ نشینی از خواسته‌های خود نیستند.

«فیلیپ مارتینز» رییس کنفدراسیون عمومی کار فرانسه روز چهارشنبه از تمامی کارگران خواست به این اعتصاب‌ها بپیوندند که از ماه گذشته حمل و نقل عمومی را فلج کرده و به عنوان یک رویارویی نهایی با «امانوئل مکرون» وارد دومین ماه خود می شود.

خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه گزارش کرد: امانوئل مکرون روز سه‌شنبه در سخنرانی سال نو از طرح خود برای جایگزینی ۴۲ برنامه بازنشستگی مجزا با یک سیستم واحد که مردم را ملزم به کار بیشتر می‌کند، عقب نشینی نکرد.

رییس جمهوری فرانسه شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی در سخنانی به مناسبت سال جدید میلادی با وجود اعتراضات گسترده در این کشور اعلام کرد که متعهد به انجام کامل اصلاحات نظام بازنشستگی است.
«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه چهارشنبه ۲۰ آذر(پایان هفته نخست اعتصاب‌ها)، طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور شامل ۴۲ برنامه مجزا را رونمایی کرد.
به گزارش امروز خبرگزاری فرانسه، دولت تغییرات را برای عادلانه کردن سیستم و پایدارتر کردن آن برای همگان لازم می داند اما اتحادیه‌ها معتقدند کاگران بویژه در بخش عمومی متضرر خواهند شد.

مارتینز در واکنش به سخنان مکرون، خواستار اعتصاب همه گیر هم در بخش عمومی و هم خصوصی از هفته آینده شد.

او به شبکه خبری «ب. اف. ام» فرانسه گفت: برای تقابل با یک رییس جمهوری از خود راضی که فکر می کند همه چیز در این کشور به خوبی پیش می رود، ما باید یک علامت هشدار دهنده قوی ارسال کنیم. ما از همه فرانسوی‌ها می خواهیم که بسیج شوند، در تظاهرات شرکت و اعتصاب کنند.
اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی در فرانسه که امروز وارد بیست و هشتمین روز خود شد.

این اعتصاب ها موجب شده است تا هزاران مسافر در تعطیلات کریسمس نتوانند به مسافرت بروند.

اعتصاب مزبور طولانی مدت ترین اعتصاب‌ها در بخش حمل و نقل فرانسه است.

پیش از این طولانی ترین اعتصاب‌ها در فرانسه در سال ۱۹۸۶ و اوایل سال ۱۹۸۷ بود که ۲۸روز به طول انجامید.

این اعتصاب‌ها تاکنون منجر به توقف تولید در ۲ پالایشگاه از مجموع ۸ پالایشگاه فرانسه شده و اتحادیه‌های نفتی این کشور آمادگی خود برای تعطیلی تمام پالایشگاه‌ها در هفته آتی را اعلام کرده‌اند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =