۱۲ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83617811
۰ نفر

برچسب‌ها

جای خالی واحدهای بسته‌بندی در چرخه تولید ثروت از عسل دامغان

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت زنبورداران دامغان گفت: این شهرستان با دارا بودن ۱۵ هزار کلونی زنبور عسل یکی از مهم‌ترین کانون‌های تولید عسل در استان سمنان به شمار می رود که از نبود واحد بسته‌بندی عسل رنج می‌برد.

مجتبی حافظی روز پنجشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: نبود نقدینگی مناسب برای خدمات رسانی گسترده، مهاجرت بدون هماهنگی تعدادی از زنبورداران استان های مجاور به این شهرستان، مشکلات ناشی از استقرار کلونی ها در مجاورت مزارع و باغ‌ها از دیگر مشکلات شرکت زنبورداران شهرستان دامغان است.

وی بیان کرد: هر ساله سرشماری سراسری کلونی‌ها ی زنبور عسل در نیمه دوم مهرماه توسط کارشناسان جهادکشاورزی انجام می شود و طبق آخرین سرشماری ۱۵ هزار کلونی زنبور عسل در مناطق مختلف روستاهای  شهرستان دامغان پراکنش دارند.

حافظی با بیان اینکه  شرکت زنبورداران دامغان  پیگیر حل مشکلات اعضای خود است، تصریح کرد:  بیش از ۱۵۰ تن شکر و سایر تجهیزات زنبورداری در ۹ ماه سال ۹۸ در بین اعضای  این شرکت توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت زنبورداران دامغان اظهار داشت: شرکت تعاونی زنبورداران دامغان با بیش از ۵۰۰ عضو و بیش از سه دهه فعالیت یکی از شرکت‌های فعال شبکه تعاون روستایی شهرستان دامغان به شمار می‌رود که خدمات مختلفی را به اعضا خود ارائه می دهد.

 سال گذشته ۱۰۰  تن عسل از ۱۰ هزار کندوی زنبور عسل در شهرستان دامغان تولید شد که میانگین تولید هر کلنی ۱۰ کیلوگرم بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط