تهدیدهای دشمنان مردم‌ محور است

سمنان- ایرنا- مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان با اشاره به مشاهده کیک‌های آلوده به قرص در این استان گفت: توطئه‌ها و تهدیدهای دشمنان علیه ملت جمهوری اسلامی ایران، مردم‌محور شده است.

ایرج کارخایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کیک‌های آلوده به قرص در سمنان و دیگر استان‌های کشور نشان از اساس توطئه‌های دشمنان دارد که بر پایه ضربه زدن به روح و روان و سلامت مردم است.

وی بیان کرد: رعایت الزام‌های پدافند غیرعامل و برنامه‌ریزی بر این اساس یکی از نکته‌های بازدارنده جنگ روانی دشمنان بر علیه سلامت مردم است.

مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان، امنیت غذایی را یکی از محورهای اساسی توسعه اقتصادی برشمرد و ادامه داد: پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدهای احتمالی در این بخش برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده که نیازمند همکاری و هوشیاری مسوولان و مردم است.

 وی خاطرنشان کرد: هرگونه تهدید زیستی و امنیت غذایی از سوی پدافند غیرعامل استان سمنان به صورت جدی و مستمر بررسی می‌شود.

کارخایی اضافه کرد: در این مسیر آموزش و اطلاع‌رسانی به عنوان یکی از اصول اولیه مهم پدافند غیرعامل موضوع مهمی است که باید مورد توجه مسوولان امر و عموم مردم قرار گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه سرمایه‌های زیستی نقش حیاتی در امنیت، اقتصاد، سلامت و ایمنی عمومی دارد، یادآور شد: تهدیدهای زیستی به علت ماندگاری اثرها بر اقتصاد بسیار خطرناک است.

تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهدیدهای فنی، زیستی و سایبری تقسیم‌بندی می‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مبانی و اصولی پیشگیرانه برای در امان بودن بخش های حیاتی کشور مانند دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بخش های آب و برق، ایمن سازی ساخت و سازها و مراکز درمانی مانند بیمارستانها، تعریف شده که در طول سال های اخیر در دل قوانین و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعایت آن از سوی نهادهای نظارتی و اجرایی وابسته است.

اخبار مرتبط