مدول سوم فاضلاب شهر خوی آماده بهره‌برداری است

ارومیه- ایرنا- مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری خوی گفت: ساخت مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر که از طرح‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود، به پایان رسیده‌است و به زودی با حضور مسوولان کشوری به بهره‌برداری می‌رسد.

سلطانعلی ولیزاده روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح شامل یک مدول تصفیه‌خانه و بخشی از شبکه جمع‌آوری به‌عنوان پروژه کلیدی و زیربنایی در توسعه و عمران خوی است.

وی افزایش جمعیت ‌شهری خوی در آینده را ضرورت احداث این تصفیه‌خانه عنوان کرد و اظهار داشت: با همین ضرورت اداره آبفای خوی در سال ۱۳۹۶ عملیات اجرایی مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهر خوی را شروع کرد.

وی اظهار داشت: جهت ساخت و تجهیز این سامانه تاکنون مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال توسط دولت تدبیر و امید سرمایه‌گذاری شده‌است.

«ولیزاده» به اهداف کمی احداث سامانه مدول سوم طرح فاضلاب خوی اشاره کرد و افزود: کمک به افزایش ظرفیت خودپالایی زیست‌بوم و جلوگیری از آلودگی منابع آب‌وخاک، جلوگیری از شیوع عوامل بیماری‌زا در محیط‌زیست، استفاده مجدد از پساب و ایجاد ظرفیت آبی جدید برای شهروندان از اهداف اصلی ساخت این طرح است.

وی گفت: این طرح نقش مهمی در بهبود زیست‌محیطی، افزایش سطح سلامت و بهداشت  مردم خواهد داشت.

مدیرشرکت آبفای شهری خوی افزود: ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت و تنش‌های اجتماعی، اقتصادی از دیگر اهداف احداث سامانه مدول سوم طرح فاضلاب شهر خوی است. 

«ولیزاده» با اشاره به  آثار اقتصادی، اجتماعی قابل‌توجه مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر خوی خاطر نشان کرد: از دیگر آثار زیست‌محیطی احداث این پروژه می‌توان به کاهش آلودگی منابع آب و ارتقای شاخص‌های کیفی سلامت آب اشاره کرد. 

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال از دیگر مؤلفه‌ها و مزایای اجرای این طرح است به‌طوری‌که در زمان اجرای پروژه ۳۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۵۰ نفر غیرمستقیم و در دوره بهره‌برداری برای ۱۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌ ایجاد خواهد شد.

مدول سوم  تصفیه‌خانه فاضلاب شهر خوی جمعیتی معادل ۷۵ هزار نفر را تحت پوشش خدمات خود قرار خواهد داد؛ این سامانه علاوه بر یک مدول تصفیه خانه شامل ۲ کیلومتر خطوط انتقال ،۱۰۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری اصلی و فرعی و نصب ۱۴ هزار فقره انشعاب می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =