سامانه جامع روابط کار در استان مرکزی راه‌اندازی شد

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: سامانه جامع روابط کار این استان با هدف کاهش زمان رسیدگی به مشکلات کارگری، افزایش رضایتمندی، بهبود خدمات بهینه به جامعه هدف راه‌انداری شد.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  فعالیت در این سامانه  با آدرس اینترنتی WWW.Prkar.mcls.gov.ir شامل احراز هویت کارگر و کارفرما، ثبت درخواست شکایت کارگر، نوبت‌دهی برای حضور ۲ طرف در نشست‌های مراجع حل اختلاف، الکترونیک کردن  فرآیند رسیدگی و ابلاغ رای و اطلاع رسانی مراحل انجام کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: راه‌اندازی زیرسامانه‌های روابط کار در حوزه‌های بازرسی کار و طبقه‌بندی مشاغل، بیمه بیکاری و مشاغل سخت و زیان‌آور نیز در دستور کار قرار دارد.

آبایی هزاوه تصریح کرد: سامانه جامع روابط کار یکی از نیازهای مهم در استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعت ایران  که نبود آن مشکلاتی را در زمینه آماری ایجاد کرده بود.

وی یادآور شد: شمار واحدهای اقتصادی مشکل‌دار استان مرکزی به ۳۹ واحد رسیده که نسبت به مدت مشابه قبل ۴۵ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار کشور در سامانه‌ای در وزارتخانه به ثبت می‌رسیدند و آخرین آمار ثبت شده در این سامانه از استان مرکزی ۸۲ بنگاه است و مدت‌ها بود این سامانه به دلیل تعریف سامانه جامع نرم‌افزای روابط کار به روزرسانی نشده بود و ملاک ارزیابی مسوولان و رسانه‌ها آمار قدیمی بود.

آبایی هزاوه عنوان کرد: با راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار، آمارهای واحدهای اقتصادی استان مرکزی به روزرسانی می‌شود.

استان مرکزی با دارا بودن حدود سه هزار واحد اقتصادی، پایتخت صنعتی ایران محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =