نتانیاهو خواستار مصونیت قضایی از پارلمان رژیم صهیونیستی می‌شود

تهران- ایرنا- منابع خبری رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب گزارش دادند؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از پارلمان (کنست) خواهد خواست تا به خاطر پرونده‌های فساد مالی برای او مصونیت قضایی صادر کند.

به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیونی رژیم صهیونیستی، نتانیاهو از پارلمان رژیم صهیونیستی خواهد خواست تا در پایان دوره پارلمان و برگزاری انتخابات جدید در اسفندماه، برای او مصونیت قضایی صادر کند.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو با اعلام این خبر افزوده است که پس از برگزاری انتخابات آتی در برابر دادگاه برای دفاع از آنچه که وی اتهام‌های بی اساس خوانده حاضر خواهد شد.

از سوی دیگر، بنی گانتس رهبر حزب آبی– سفید رژیم صهیونیستی و رقیب نتانیاهو اعلام کرد که با کمیسیون قضایی پارلمان برای جلوگیری از اعطای مصونیت قضایی به نخست وزیری رایزنی می‌کند.

چندی پیش‌ دادستان رژیم صهیونیستی رسماً علیه نتانیاهو اعلام جرم و او را به فساد مالی، تقلب و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم کرد. این نخستین بار است که علیه یک نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام جرم می‌شود.

خانواده نتانیاهو در طول ماه‌های اخیر، درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها اخبار آنها در صدر رسانه‌ها قرار گرفته است؛ پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «پرونده ۲۰۰۰»، «پرونده ۳۰۰۰» و «پرونده ۴۰۰۰» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ۱۲ بار در پرونده‌های هزارگان خود، به بازجویان پلیس پاسخ داده و علاوه بر موارد مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنهاست.

انتخابات رژیم صهیونیستی ۱۲ اسفند ماه (دوم مارس) در سرزمین‌های اشغالی برگزار خواهد شد.

طبق نظرسنجی اخیر شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، حزب آبی- سفید در صورت برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی، ۳۷ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست می آورد؛ در حالی که لیکود ۳۳ کرسی را کسب می‌کند.

در انتخابات دور قبلی، دو حزب آبی- سفید ۳۳ کرسی و لیکود ۳۲ را به دست آورده بودند. با کسب کرسی‌های بیشتر در انتخابات سوم، احتمالاً گانتس را قادر می‌کند تا یک ائتلاف شکننده با احزاب چپ - میانه و همچنین اویگدور لیبرمن رهبر حزب اسرائیل خانه ما تشکیل دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha