نمایشگاه قرآنی برآیند فرهنگ و هنر یک جامعه است

قزوین - ایرنا - معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور گفت: نمایشگاه قرآن برآیند و نتیجه فرهنگ و هنر یک جامعه است و موجب انس بیشتر مردم با کلام الهی خواهد شد.

عبدالهادی فقهی زاده روز چهارشنبه در آیین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم استان قزوین، افزود: برای نمایش فرهنگ قرآنی، دانشگاهیان و حوزویان نقش به سزایی دارند و با استفاده از ابزار هنری می‌توانند گام‌های موثری در این زمینه بردارند.
وی گفت: هنرمندان و فرهیختگان تلاش کرده‌اند تا مراتب ارادت خود را در برگزاری این نمایشگاه به کار بگیرند و این موضوع سبب می‌شود تا مفاهیم قرآنی با هنر و فرهنگ عجین شود.
فقهی زاده تاکید کرد: قرآن کتاب اخلاق انسانی بوده و دارای آموزه‌های ناب تربیتی است که باید برای رسیدن به سعادت و خوشبختی آن را آویزه گوش کرد.
این مسؤول، قزوین را شهری دینی و دارای تمدن اسلامی و مذهبی برشمرد و خاطرنشان کرد: استان قزوین صاحب پاکیزه‌ترین هنر یعنی خوشنویسی است که بخشی از فرهنگ قرآنی را با خود به همراه دارد.
آیین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم استان قزوین شامگاه امروز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای اسلامی شهر قزوین در مسجد امام حسن عسگری واقع در شهرک کوثر برگزار شد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha