فعالیت‌های سفارت آمریکا در بغداد به حال تعلیق در آمد

تهران- ایرنا- سفارت آمریکا در بغداد چهارشنبه شب اعلام کرد که تمامی فعالیت‌های این سفارتخانه تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق در آمده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سفارت آمریکا همچنین از شهروندان خود در عراق خواسته؛ در صورت نیاز به کنسولگری این کشور در شهر اربیل واقع در اقلیم کردستان مراجعه کنند.

سفارت آمریکا در بغداد، علت این اقدام را حمله به مقر این سفارتخانه عنوان کرده است.

در همین ارتباط، پیش‌تر نیز یک مقام رسمی عراق اعلام کرده بود که برخی سفارتخانه‌ها در نظر دارند فعالیت خود را از بغداد به اربیل منتقل کنند.

به گزارش پایگاه خبری «السومریه نیوز»، وی که خواست نامش فاش نشود، اظهار کرد که واشنگتن گزینه های گوناگونی را برای پاسخ به هدف قرار دادن سفارت خود در عراق، مد نظر دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه «سبز امنیتی» بغداد با حادثه روز گذشته مشخص شد که دیگر امن نیست و می توان در هر زمان دوباره مورد حمله قرار گیرد، برخی سفارتخانه ها در نظر دارند فعالیت های خود را از بغداد به اربیل در کردستان عراق منتقل کنند.

هواپیماهای آمریکایی یکشنبه شب گذشته مقر نیروهای تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ الحشد الشعبی در منطقه القائم در غرب استان الانبار را بمباران کردند که در نتیجه ۲۵ نفر شهید و ۵۱ نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش آمریکا با تأیید حملات هوایی به خاک عراق، اعلام کرد که نیروهای آن‌ها حملات دقیقی به پنج مقر و تأسیسات متعلق به گردان‌های الحشد الشعبی در خاک عراق و سوریه انجام دادند.  

حمله آمریکا به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی عراق، موجی از خشم و عصبانیت مردم این کشور را برانگیخت؛ به طوری که معترضان روز سه‌شنبه پس از تشییع پیکرهای قربانیان این حادثه با نصب پرچم گروه‌های مقاومت و الحشد الشعبی بر دیوارهای سفارت آمریکا، پرچم این کشور را آتش زدند و با سر دادن شعارهای ضدآمریکایی، خواستار بسته شدن این سفارتخانه و اخراج سفیر آن شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =