۱۱ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۱
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83617159
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث مرز هوایی جنوب کرمان در دستور کار قرار دارد

جیرفت - ایرنا - استاندار کرمان گفت: مرز هوایی منطقه جنوب کرمان در دستور کار قرار دارد تا زمینه صادرات محصولات کشاورزی هفت شهرستان جنوب کرمان فراهم شود.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی عصر چهارشنبه در دومین جشنواره ملی مرکبات جیرفت ضمن خیرمقدم به سفرا و ‌نمایندگان اتاق های بازرگانی گفت: امروز در نشست گفت و گوی بخش خصوصی و دولت مشکلات بخش صادرات‌ جنوب کرمان بررسی و پیگیری های لازم انجام می شود تا مشکلات این بخش برطرف شود.

 وی به برگزاری جشنواره ملی مرکبات اشاره و تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ها معرفی پتانسیل ها و برنامه ریزی برای آینده است.

وی تصریح کرد: جنوب کرمان دارای ظرفیت های معدنی و کشاورزی است لذا باید این ظرفیت ها به دنیا معرفی شود.

استاندار کرمان هدف از دعوت سفرا و نمایندگان اتاق های مشترک بازرگانی در کشورهای خارجی را شناسایی ظرفیت های منطقه جنوب کرمان برشمرد و گفت: منطقه جنوب کرمان در بخش های معادن و کشاورزی آماده سرمایه گذاری است لذا این ظرفیت برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران فراهم شده است.

وی افزود: فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی، معرفی محصولات و ظرفیت های منطقه از مهم ترین خواسته ها برای ارتباط است.

وی با بیان اینکه سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تولید می شود، اظهار داشت: از این میزان یک میلیون تن محصول صادر می شود لذا با این همه تولید فقر منطقه غیرمعقول است.

وی وجود دلالان و غیرفعال بودن تعاونی ها را علت مشکل بخش کشاورزی برشمرد و گفت: برای حل این مشکل نیازمند همت و تلاش مردم این منطقه هستیم.

وی افزود: تنظیم بازار از مشکلات دیگر کشاورزی منطقه جنوب کرمان است لذا باید طوری برنامه ریزی کنیم که هم تولید کننده و هم مصرف کننده متضرر نشوند.

 وی ادامه داد: برای تنظیم بازار نیازمند توجه به صادرات هستیم لذا امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده شاهد کاهش مشکلات در این بخش باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =