پوشش بیمه سلامت در هرمزگان بالاتر از میانگین کشوری است

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پوشش بیمه سلامت در استان هرمزگان با توجه به نوع پوشش جمعیتی آن، بالاتر از میانگین کشوری است.

طاهر موهبتی عصر چهارشنبه در نشست با رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر تلاش بیمه سلامت به منظور ارایه خدمات هر چه بیشتر به بیمه شدگان، افزود: هم اکنون پوشش بیمه سلامت در استان هرمزگان رقمی در حدود ۵۵ درصد است.

وی افزود: امیدواریم با ارائه تسهیلاتی نظیر اختصاص یارانه به کسانی که توان مالی ندارند، بتوانیم ضریب پوشش بیمه سلامت را ارتقاء دهیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اجرای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت در کشور، گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سراسر کشور برای استفاده از این طرح درخواست داده اند که از این شمار ۱۰ هزار نفر هرمزگانی هستند.

موهبتی با اشاره به پیشرفت های انجام شده در خصوص رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری، افزود: هرمزگان در خصوص استقرار سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک موفق عمل کرده است.

نیازمند حمایت سازمان‌های بیمه گر برای توسعه بهداشت و درمان در هرمزگان هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این نشست ضمن بیان مسایل و مشکلات استان در حوزه بهداشت و درمان، گفت: نیازمند حمایت سازمان های بیمه گر برای توسعه خدمات بهداشت و درمان در هرمزگان هستیم.

دکتر حسین فرشیدی اظهار داشت: هرمزگان استانی با ظرفیت های بسیار و فعالیت صنایع و بنگاه‌های بزرگی اقتصادی است که سهم بسزایی در جهت پویایی اقتصاد کشور دارند.

وی افزود: با وجود فعالیت مراکز بزرگ اقتصادی در هرمزگان، این استان هنوز با کمبودهای بسیاری در خصوص امکانات و نیروی انسانی به ویژه در بخش بهداشت و درمان روبه رو است.

فرشیدی تصریح کرد: حمایت‌های بسیاری از سوی مسوولان استان در جهت رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان در حال انجام است اما با توجه وضعیت تحریم ها و مشکلات اقتصادی نیازمند یک عزم جدی و همکاری همه جانبه در این بخش هستیم.

وی تاکید کرد: در راستای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی نیازمند حمایت مالی هستیم که پرداخت نشدن مطالبات بیمارستان ها از سوی بیمه ها، ارائه خدمات پزشکی را در این مراکز با مشکل مواجه می کند.

فرشیدی از سازمان های بیمه گر خواست تا به منظور ارایه خدمات هر چه بیشتر بهداشت و درمان به شهروندان، در اسرع وقت نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند

طبق اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حال حاضر سازمان های بیمه گر چهار هزار میلیارد ریال به این دانشگاه بدهکار هستند.

بیشترین مبلغ بدهی با عدد یک هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال مربوط به بیمه سلامت است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha