خط و نشان «زیر نظر» به «مطرب» در صدر گیشه

تهران- ایرنا- بعد از هشت هفته صدرنشینی «مطرب» حالا این هفته دیگر فیلم کمدی «زیر نظر» با اختلاف اندک نسبت به این فیلم در رده دوم پرفروش‌های هفته قرار گرفته است.

بررسی ۵ فیلم پرفروش این هفته نشان از تنها یک تغییر در مقایسه با ۵ فیلم پرفروش هفته گذشته دارد و همچنان پیشتازی صدر گیشه با آثار کمدی است.

مطرب که حالا ۸ هفته ای است که صدر گیشه را قرق کرده این هفته رقیب جدی با نام زیر نظر با بازی رضا عطاران به خود دید. این فیلم خیلی زود مورد استقبال قرار گرفت و با اختلاف ۲۰۰ میلیون تومانی در رده دوم قرار گرفت.

تنها نماینده سینمای کودک یعنی منطقه پرواز ممنوع نیز بعد از ۳ هفته این بار نتوانست در میان ۵ فیلم پرفروش جایی داشته باشد و به زده ششم پرفروش ها سقوط کرد.

اما در بررسی میزان فروش ۵ فیلم برتر هفته همچنان مطرب در صدر گیشه قرار دارد. این فیلم در هشتمین هفته نمایش خود ۲ میلیارد و ۳۹۷ میلیون تومان فروخت و در رده نخست پرفروش‌های هفته باقی ماند.

این فیلم در مجموع هشت هفته نمایش در ۱۸۹ سال سینما ۳۰ میلیارد و ۷۶۷ میلیون تومان فروخته است.

فیلم سینمایی مطرب داستان یک خواننده پیش از انقلاب (پرویز پرستویی) است که پس از وقوع انقلاب اسلامی از کار بی‌کار می‌شود و شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد تا اینکه فرصتی پیش می‌آید تا در ترکیه کنسرتی اجرا کند و...

پرویز پرستویی در نقش ابراهیم، الناز شاکردوست در نقش زیبا، محسن کیایی در نقش فواد و مهران احمدی در نقش مارشال در مطرب بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی زیر نظر به کارگردانی مجید صالحی نیز خیلی زود و در نخستین هفته نمایش خود ۲ میلیارد و ۷۲ میلیون تومان فروخت و در رده دوم جدول پرفروش‌های هفتگی قرار گرفت.

این فیلم که تماشای آن برای افراد زیر ۱۵سال توصیه نشده و سینماهای حوزه هنری نیز از نمایش آن خودداری کرده‌اند در حال حاضر در ۱۳۰ سالن سینما در حال نمایش است.

در این فیلم بازیگرانی چون رضا عطاران، امیر جعفری، آزاده صمدی، مهران احمدی،  رضا پرستش، سروش جمشیدی، علیرضا استادی، امیر نوری، سیاوش مفیدی،  سیدعلی صالحی،  مصطفی راد، عباس جمشیدی فر و سامیه لک ایفای نقش کرده‌اند.

در خلاصه داستان زیر نظر آمده است: خانم ها! آقایان! مراقب باشید؛ همه جا «زیر نظر» است!

چشم و گوش بسته نیز این هفته ۸۰۵ میلیون تومان فروخته تا این فیلم نیز در هشتمین هفته در رده سوم جدول پرفروش‌های قرار گیرد.

این فیلم در مجموع  هشت هفته نمایش در ۱۶۳ سالن سینما ۹ میلیارد و ۶۳۳ میلیون تومان فروخته است.

امین حیایی، بهرام افشاری، آناهیتا درگاهی، مسعود کرامتی، لیندا کیانی، پوریا پورسرخ،  مانی حقیقی و محمدرضا صولتی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

این فیلم روایت مردی است که توسط یک زن تبهکار کُشته می‌شود و دو غریبه را به جرم قتل بازداشت می‌کنند. یکی صحنه قتل را ندیده چون نابیناست، آن یکی هم فقط صحنه را دیده چون ناشنواست! آنها یک صبح تا غروب فرصت دارند که از این مهلکه جان سالم به در ببرند...

‌چهارمین فیلم پرفروش هفته نیز جان دار لقب گرفت که در سومین هفته اکران در ۹۷ سالن سینما ۵۹۷ میلیون تومان فروخت. این فیلم در مجموع نیز ۲ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان فروخته است.

این فیلم به کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری در خلاصه داستانش آمده است: وقتی بدترین کار دنیا میشه بهترین راه، چیکار میشه کرد؟

فاطمه معتمدآریا، حامد بهداد، باران کوثری، مسعود کرامتی، علی شادمان، گیتی قاسمی، محمد علی‌محمدی، امیر احمد قزوینی و جواد عزتی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم انیمیشن سینمایی بنیامین نیز در هشتمین هفته نمایش خود توانست در جمع ۵ فیلم پرفروش باقی بماند و ۴۶۴ میلیون تومان فروش کند.

این فیلم انیمیشن در مجموع ۸ هفته اکران در ۱۵۵ سالن سینما در مجموع ۳ میلیارد و ۱۳ میلیون تومان فروخته است.

در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی بنیامین آمده است: خرابکاری‌ آشر، دوست بامزه اما دست و پا چلفتی بنیامین باعث اسارت مادر بنیامین توسط سربازان پادشاه می‌شود. بنیامین تصمیم می‌گیرد برای نجات مادرش به سفری پرخطر برود و این سرآغازی است برای ماجراهای پرفراز و نشیب بنیامین و آشر...

گویندگان این انیمیشن هنرمندانی چون چنگیز جلیلوند، ناصر طهماسب، اکبر منانی، سعید مظفری، مریم شیرزاد، تینا هاشمی و آرزو آفری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =