انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان‌ها باطل شد

تهران - ایرنا - نماینده استان قم در شورای عالی استان‌ها گفت: انتخابات هیات رییسه سومین سال از پنجمین دوره شورای عالی استان‌ها ابطال شد.

 علیرضا احمدی روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با نامه ای که از سوی وزارت کشور به شورای عالی استان ها ارسال شده، انتخابات اخیر هیأت رئیسه شورای عالی استانها که مرتضی الویری به عنوان رئیس انتخاب شد ابطال و مجددا باید انتخابات هیات رئیسه با نظارت وزارت کشور برگزار شود.
وی ادامه داد: قبل از برگزاری انتخابات هیات رئیسه سومین سال شورای عالی استان‌ها از پنجمین دوره، وزارت کشور با ارسال نامه‌ای خطاب به شورای عالی استان‌ ها درخواست کرده بود به دلیل نبود سه عضو شورای شهر خوزستان و حواشی ایجاد شده انتخابات هیات رییسه با تاخیر برگزار شود و زمان انتخابات هم با هماهنگی وزارت کشور باشد.
احمدی خاطر نشان کرد: اما این انتخابات برگزار شد و در نهم دی ماه وزارت کشور به عنوان دستگاه ناظر و مسئول اجرای قوانین شوراها به شورای عالی استان‌ها اعلام کرد که انتخابات هیات رییسه باید مجددا برگزار شود و ناظر وزارت کشور هم در این انتخابات باید حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور نداشتن سه عضو شورای عالی استان ها از استان خوزستان شبهه ای هم در دادن رای نماینده استان چهارمحال و بختیاری وجود داشت مبنی بر اینکه شورای لردگان از این استان منحل شده بود، اما همچنان نماینده این استان در انتخابات هیات رییسه شرکت کرده بود و افزون بر اینکه نماینده ناظر بر این انتخابات که بر اساس قانون باید از سوی وزارت کشور هم حضور داشته باشد، حضور نداشت.

انتخابات هیات رییسه سال سوم از دوره پنجم شورای عالی استان ها ۲۱ آذر سال جاری در محل مجلس قدیم برگزار شد و در آن مرتضی الویری که دوره قبل هم رییس شورای عالی استان ها بود با کسب ۳۵ رای و با اختلاف یک رای با علیرضا احمدی بار دیگر برای این سمت انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =