نامزدهای استانی شورای ائتلاف بهمن معرفی می‌شوند

تهران- ایرنا- معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، گفت: نتیجه نهایی نظرسنجی‌ها هفته اول بهمن ماه مشخص و نامزدهای نهایی در حوزه‌های انتخابیه استان‌ها که براساس نظرسنجی‌های دقیق علمی مشخص شده اند، به مردم معرفی می شوند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، «نورالدین قدیمی» در این باره افزود: شوراهای ائتلاف نیروهای انقلاب در همه استان‌ها، شهرستان‌ها و ۲۰۳ حوزه انتخابیه تشکیل شده و مجامع نیروهای انقلاب نیز در مرحله اول در سراسر کشور برگزار شده است.

معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، شوراهای ائتلاف شهرستان‌ها با برگزاری مجامع نیروهای انقلاب در مرحله دوم می‌توانند برای هر حوزه انتخابیه، ۳ الی ۵ برابر ظرفیت نامزد دارای صلاحیت مدنظر را با رای موافق اعضای مجامع عمومی جهت قرارگرفتن در فرایند نظر سنجی معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از مشخص شدن نامزدهای واجد شرایط جهت حضور در مجامع شهرستانی، شوراهای ائتلاف موظف هستند طی دو هفته و حداکثر تا ۱۸ دی ماه ۹۸، نسبت برگزاری مجامع دوم اقدام و اسامی نامزدهای مورد نظر را برای انجام نظرسنجی در اختیار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قرار دهند.

قدیمی تاکید کرد: بر اساس پیش بینی ما در هفته اول بهمن‌ماه نتیجه نهایی نظرسنجی‌ها مشخص و نامزدهای نهایی در حوزه‌های انتخابیه که بر اساس نظرسنجی‌های دقیق علمی مشخص شده‌اند، به مردم معرفی خواهد شد.

«مهدی چمران» دیگر عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب روز دوشنبه در گفت و گویی به تشریح نحوه انتخاب لیست تهران "شانا" پرداخت و اظهار کرد: برای رسیدن به لیست، سه مرحله را در نظر گرفته‌ایم که طبق زمان‌بندی از پیش طراحی‌شده در حال اجرای آن هستیم.  مرحله اول بررسی معیارها، شاخص‌ها و توانمندی‌های نامزدهاست تا از میان آنها تعداد واجد شرایط را انتخاب کنیم تعداد گزینه‌های مرحله اول مشخص نیست ممکن ۱۵۰ نفر باشد و یا ممکن است به ۳۰۰ نفر هم برسد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم، نامزد مشخص شده در مرحله اول را در مجمع عمومی ۱۸۰۰ نفره که حدود ۱۰ بهمن برگزار خواهیم کرد به رأی اعضای مجمع خواهیم گذاشت تا در نهایت این تعداد به ۶۰ نفر برسند. در این مرحله، ۶۰ نفری که آرای بیشتری در مجمع ۱۸۰۰ نفره داشته باشند در مرحله بعد مورد توجه خواهند بود و کسانی که نتوانند در جمع ۶۰ نفر قرار بگیرند، حذف می‌شوند. در مرحله سوم، درباره این ۶۰ نفر که خروجی دو مرحله گذشته بوده‌اند در کل شهر تهران نظرسنجی خواهیم کرد تا ۳۰ نفری که بیشترین رأی مردمی را داشته باشند در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار بگیرند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: این نظرسنجی توسط مراکز معتبر انجام خواهد شد و در سراسر شهر تهران نظر مردم را لحاظ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =