تمرکز صنعت و دانشگاه بر شبکه‌های نسل آینده تلفن همراه است

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: رشد شبکه‌های تلفن همراه از نسل یک تا پنج و حتی رسیدن به نسل ششم مرهون توسعه فناوری‌های جدید است تا تمام تمرکز صنعت و دانشگاه بر روی این حوزه برنامه‌ریزی شود.

بیست و پنجمین همایش بین المللی کامپیوتر از امروز چهارشنبه به مدت ۲ روز در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود. 

احمد اکبری رییس همایش در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، درباره اهداف این همایش اظهار داشت:  ارائه مقالات، نشست های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی درباره هوش مصنوعی، شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه، علوم داده، تولید انیمیشن، امنیت اطلاعات و بازی‌های کامپیوتری از جمله اهداف این همایش است.

وی گفت: ۳.۹ تریلیون دلار ارزش افزوده، حاکی از حجم  شگرف چرخش مالی در این حوزه است که منجر به ایجاد فرصت‌های پژوهشی، صنعتی و تجاری بسیاری می‌شود. همچنین رشد و توسعه شبکه‌های تلفن همراه از نسل یک گرفته تا نسل پنج و حتی رسیدن به نسل ششم مرهون توسعه همین فناوری‌ها است تا تمرکز صنعت و دانشگاه بر روی این حوزه قرار گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: شبکه های نسل آینده مشتمل بر نسل پنجم تلفن همراه و فناوری های آنها، شبکه های رادیویی، نرم افزاری و سخت افزاری و هوشمند سازی در پیکره آنها در  این همایش بررسی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این فناوری ها به توسعه کسب و کار کمک شایانی می کنند، افزود: ایجاد شغل، صرفه جویی در مصرف انرژی، پالایش محیط زیست و ایجاد انرژی‌های سبز از جمله مواردی است که در این فناوری‌ها سبب توسعه کسب و کار می شود.

اکبری ادامه داد: گسترش بسترهای تست شبکه‌های نسل پنجم و پژوهش‌های مستمر از نیازهای حیاتی کشور است و دانشگاه‌های پیشرو مانند دانشگاه علم و صنعت می‌توانند نقش بسزایی برای گسترش و توسعه آن از طریق ارتباط با صنعت ایفا کنند.

وی درباره تعداد مقاله‌های ارسال شده به همایش نیز یادآور شد: ۲۰۰ مقاله ارسال شده که از این تعداد ۱۰۰ مقاله پذیرفته و در مدت ۲ روز به انگلیسی و فارسی ارائه می‌شوند.

این استاد دانشگاه در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه برای توسعه فناوری های جدید نیز گفت: برای این موضوع تفاهم نامه‌هایی با بخش صنعت منعقد شده و سند ارتباطی و اطلاعاتی نیز در حال تدوین است تا با کمک متخصصان و دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت پروژه های صنعتی اجرایی شود.

اکبری خاطرنشان کرد که در این همایش چهار استاد بین المللی سخنرانان کلیدی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha