کدام صادرکنندگان از بازگشت ارز در سال ۹۹ معاف می‌شوند؟

تهران – ایرنا - رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران خبر داد که کمیسیون تلفیق بودجه با معاف شدن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی و بخش کشاورزی از بازگشت ارز حاصل از صادرات موافقت کرده است.

پس از عملیاتی شدن سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی، صادرکنندگان مکلف شدند ارز حاصل از صادرات خود را به روش‌های اعلام شده توسط بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. بر این اساس بانک مرکزی مکلف شد تنها  برای واردات کالا و خدمات صادرکنندگان، تخصیص و تامین ارز کند که نحوه بازگشت ارز آنها به چرخه اقتصادی کشور مطابق بخشنامه اعلام شده توسط این نهاد باشد. اما روش‌های مشخص شده برای برخی صادرکنندگان مشکلاتی بوجود آورد و در نهایت باعث اصلاح این بخشنامه شد. با این حال هنوز برخی صادرکنندگان در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستند که باعث پیگیری بخشهای مربوطه شده است.

 رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اعلام کرد: کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران و کنفدراسیون صادرات مدت‌هاست به دلایل موجه، پیگیر معافیت صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی و بخش کشاورزی از بازگشت ارز حاصل از صادرات بوده است.

«جمشید نفر» ادامه داد: امروز (چهارشنبه) کمیسیون تلفیق بودجه با این پیشنهاد موافقت کرد. امیدواریم در صحن مجلس نیز با این موضوع موافقت شود و خبر خوشی برای صادرکنندگان این بخش‌ها باشد.

به گفته دبیرکل کنفدراسیون صادرات ایران، اگر در صحن مجلس با این معافیت موافقت شود، در بودجه سال ۹۹ لحاظ و عملیاتی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =