انفصال از خدمت روسای ۳ دانشگاه منتفی شد

تهران- ایرنا- وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: پرونده‌ بورسیه‌ها تعیین تکلیف و انفصال از خدمت روسای سه دانشگاه منتفی شد.

مهلت ۲ ماهه وزارت علوم برای جایابی و جذب بورسیه‌هایی که به دیوان عدالت اداری شکایت کرده بودند، پایان پذیرفته است.
وزارت علوم در این ۲ ماه فرصت داشت برای اجرای احکام بورسیه ها، آنها را در دانشگاه ها جایابی کند.
هفته گذشته نیز خبری مبنی صدور حکم انفصال از خدمت روسای سه دانشگاه تهران، کاشان و تربیت مدرس مخابره شد.
محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران اعلام کرده بود که این حکم در مورد وی اجرا نشد و محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس هم در مقابل این سوال خبرنگار ایرنا سکوت کرد.
بر اساس اعلام پیشین محمدعلی کی نژاد رییس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی به ایرنا، ۷۲ بورسیه شکایت خود را از دانشگاه ها به دیوان عدالت اداری بردند که بعد از آن حکم انفصال از خدمت روسای این سه دانشگاه به علاوه رییس دانشگاه اصفهان صادر شد.
منصور غلامی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره اجرا نشدن انفصال از خدمت روسای سه دانشگاه اظهار داشت: اجرای احکام همه بورسیه ها انجام و با اجرای احکام، انفصال از خدمت روسای این چند دانشگاه منتفی شد.
وی یادآور شد: فقط پرونده یک نفر هنوز در جریان است؛ با این حال، دانشگاه محل همکاری برای او مشخص شد که امیدوارم به زودی سایر مراحل جذب طی شود.
غلامی خاطرنشان کرد: فرصت ۲ ماهه وزارت علوم برای اجرای احکام این بورسیه ها در دانشگاه ها بود.

کی نژاد نیز پیش از این اعلام کرده بود که همه بورسیه ها تا بهمن ماه تعیین تکلیف می شوند اما پرونده ۷۲ بورسیه برای جذب به مراحل پایانی نزدیک شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =