مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت آذر ماه آژانس‌ها واریز شد

تهران - ایرنا - مابه‌التفاوت ریالی سهمیه سوخت آذر ماه آژانس‌های تحت پوشش شهرداری ها به حساب آنها واریز شده است.

به گزارش اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص سهمیه اختصاص یافته به رانندگان آژانس‌ها و تاکسی تلفنی گفت:  اطلاعات رانندگان آژانس دارای پروانه پس از بررسی و پالایش در سه بخش اطلاعات هویتی، خودرویی و بانکی برای واریز ما به التفاوت ریالی سهمیه سوخت به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال شده است و براساس پیگیری های صورت گرفته سهمیه آذرماه این گروه از ناوگان به  امروز 11 دی ماه به شماره حساب شبای آنها واریز ‌شده شد.

مرتضی ضامنی افزود: در این خصوص در کارگروه مربوطه پس از بررسی های لازم میزان سهمیه تعلق گرفته به آژانس‌ها تا سقف 140 لیتر برای خودروهای تک سوز و تا سقف 100 لیتر برای خودروهای دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است.
وی خاطر نشان کرد: اعتبار پرداختی صرفا برای پرداخت هزینه سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین قابل هزینه کردن است.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: آن دسته از رانندگان آژانس‌های کرایه که در سرویس مدارس هم مشغول به فعالیت هستند و اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند به صورت تجمیعی یارانه سوخت دریافت می‌کنند.
وی گفت: برای رانندگان تاکسی تلفنی و آژانس‌هایی که به رغم ارسال اطلاعات، مابه التفاوت سوخت واریز نشده و پیامکی از روز یکشنبه 15 دی ماه ارسال می‌شود که می‌توانند مطابق با اطلاعات درج شده در پیامک نسبت به تکمیل اطلاعات و رفع نواقص اقدام کنند.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: آژانس‌هایی که از شهرداری‌ها مجوز ندارند می‌توانند با مراجعه به شهرداری‌های مربوطه نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند و اطلاعات خود را ثبت تا در اسرع وقت نسبت به ایجاد سهمیه سوختشان بررسی‌های لازم صورت پذیرد.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر یکهزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان و همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

واریز اعتبار سوخت به بیش از ۵۶هزار راننده سرویس مدارس

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور همچنین گفت: در مرحله نخست، اطلاعات ۸۸ هزار و ۷۵۳ راننده سرویس مدرسه برای دریافت سهمیه سوخت ارسال شده که از این تعداد، اطلاعات ۵۶ هزار و ۵۰۴  نفر کامل و اعتبار مربوط به سهمیه سوخت به حساب آنها واریز شده است.

ضامنی با اشاره یارانه سوخت سرویس مدارس واریز شده است، افزود: آن دسته از ناوگانی که در قالب سامانه پایش ناوگان دانش آموزی «سپند» ساماندهی شده‌اند، به عنوان سرویس های مجاز به شمار می روند و از سهمیه سوخت ویژه سرویس مدارس برخوارداند.    
وی خاطر نشان کرد: در این خصوص در کارگروه مربوطه پس از بررسی های لازم میزان سهمیه تعلق گرفته به سرویس مدارس تا سقف ۱۲۰ لیتر برای خودروهای تک سوز و تا سقف ۸۰ لیتر برای خودروهای دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافت.
ضامنی گفت : بر این اساس در مرحله نخست ما به التفاوت ریالی سهمیه سوخت این ناوگان از ابتدای اجرای طرح سهمیه بندی بنزین محاسبه و سهمیه مورد نظر تا پایان آذرماه محاسبه و به حساب رانندگان مشمول واریز شده است.

یارانه سوخت فقط برای هزینه سوخت در جایگاه عرضه سوخت قابل پرداخت است
وی اعلام کرد: رانندگان فقط برای پرداخت هزینه سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین می‌توانند از این یارانه استفاده کنند.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: آن دسته از رانندگان سرویس مدارس که در آژانس‌های کرایه تاکسی یا تاکسی‌های اینترنتی هم مشغول به فعالیت هستند و اطلاعات خود را ثبت کرده اند به صورت تجمیعی یارانه سوخت خود را دریافت می‌کنند.
ضامنی تاکید کرد: آن دسته از رانندگان سرویس مدارس که تا ۲۰ آذرماه سالجاری اطلاعات خود را تکمیل کردند و از سوی شهرداری‌ها تایید و اطلاعاتشان صحیح باشد، امروز مشمول دریافت ما به التفاوت ریالی سهمیه سوخت بوده و اعتبار فوق به حساب شبایی که در سامانه معرفی نمودند توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی واریز شده است، آن دسته از رانندگان سرویس مدارسی که اطلاعاتشان صحیح نبوده از روز یکشنبه ۱۵ دی می‌توانند براساس پیامکی که برای آنها ارسال خواهد شد نسبت به تکمیل اطلاعات و رفع نواقص اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 21
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • اکبر IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  7 0
  لطفا پیگیری کنید، مابه التفاوت ریالی سهمیه بزنین واس خیلی از راننده آژانس ها واریز نشده،به صنف هم مراجعه میکنیم میگن روزانه تعداد زیادی میان و این مشکل رو دارن.میگن ما اطلاعی نداریم کی واریز میکنن.یه تاریخ مشخصی رو بذارن واس واریز مابه التفاوت
 • وحید IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  3 1
  سلام بنده هم راننده آژانس هستم اما برای بنده سهمیه ای واریز نشده.برای بسیاری از همکارانمون هم واریز نشده.
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  5 1
  سلام میخواستم بگم که من راننده اژانسم. والا دولت هنوز نه ریالی بابت بنزین به ما چیزی داده نه سهمیه سوخت نه پیامکی چجوریه موندم