۱۱ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 2473
کد خبر: 83616339
۰ نفر

برچسب‌ها

تحویل اولین مجموعه از خودروهای تسلا توسط چین

تهران - ایرنا - شرکت تسلا اولین مجموعه از خودروهای تولید شده در چین را روز دوشنبه و با گذشت کمتر از یک سال از راه‌اندازی اولین کارخانه خود در خارج از آمریکا، تحویل گرفت. 

به گزارش پایگاه خبری نیوتک، کار تولید این خودروها در کارخانه چندین میلیارد دلاری تسلا در چین از ماه ژانویه سال گذشته آغاز شد و صرف‌نظر از تنش‌های موجود بین آمریکا و چین، زمینه را برای فروش محصولات تسلا در بزرگترین بازار خودروهای سبز جهان فراهم کرد. 
اولین خودروهایی که از خط مونتاژ این کارخانه خارج شدند، ۱۵ دستگاه از خودروهای با قیمت متوسط تسلا موسوم به Model ۳ بودند که تحویل تعدادی از کارمندان شرکت شدند. این کارمندان در جریان یک جشن اولین خودروهای تسلا در چین را پیش‌خرید کرده بودند. 
قرار است شرکت تسلا از ماه آینده تولید انبوه خودرو Model ۳ را در چین آغاز کند. در حال حاضر کارخانه این شرکت در چین بیش از ۱۰۰۰ خودرو در هفته تولید می‌کند و انتظار می‌رود این میزان تا سال آینده به دو برابر افزایش یابد. 
بر اساس مقررات چین برای این که شرکت‌های خودروسازی خارجی امکان فعالیت در این کشور را داشته باشند، باید نسبت به ایجاد یک جوینت ونچر با شرکت‌های داخلی چین اقدام کنند و بدین ترتیب بخشی از منافع حاصل از تولید نصیب شرکت‌های داخلی شده و فناوری‌های روز نیز به این شرکت‌ها منتقل می‌شود. با وجود این تمامی سهام جوینت ونچر تسلا متعلق به این شرکت آمریکایی است و به دلیل مزایای تولید خودروهای سبز، دولت چین امتیازات ویژه‌ای را برای تسلا قائل شده است. 
هفته گذشته نیز مقامات محلی اعلام کردند خودروهای تسلا از پرداخت مالیات ۱۰ درصدی معاف هستند. در ماه دسامبر نیز دولت چین برای هر خودرو الکتریکی یارانه ۲۵ هزار یوآن درنظر گرفت. 
خودروهای برقی تسلا در چین با قیمت ۳۵۵.۸۰۰ یوآن معادل ۵۰.۹۰۰ دلار به فروش می‌رسند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =