تغییرنام خانه کشتی بنا به نام شهید مدافع حرم

تهران- ایرنا- تغییر نام خانه کشتی «محمد بنا» معمار کشتی فرنگی ایران به شهید «مصطفی صدرزاده» در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان ورزش، فدراسیون کشتی و پیشکسوتان در تهران برگزار شد.

«محمدصدرزاده» پدر این شهید در این مراسم گفت: این حرکت نشان داد که ما پیرو شهدا هستیم و این منش پهلوانی و اخلاقی در تاریخ ثبت خواهد شد. شهدای ما همه پهلوان بودند که با جان خود به میدان مبارزه رفتند. شهید صدرزاده هم از کشتی گیران و علاقه‌مندان به کشتی بود.

«محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی هم اظهار داشت: این رسالتی بود که باید انجام می دادم و از رییس فدراسیون کشتی هم تشکر کنم که موافق این کار بود.

وی افزود: رسالت ما در برابر شهیدان سنگین است. این کمترین کاری بود که من پیشنهاد دادم. البته با شهید صدرزاده آشنا بودم و او فارغ از حماسه سازی، کارهای بزرگی انجام داد. اسم پهلوان صدرزاده زینت بخش خانه کشتی است.

بنا معتقد است: پهلوان واقعی شهدا بودند که جلوی دشمن سر خم نکردند و دیدن نام این شهید بر سردر خانه کشتی قوت قلبی برای قهرمانان ورزشی است.

«محمدمهدی تندگویان» معاون وزیر ورزش، «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون، «محمدبنا» سرمربی کشتی فرنگی و جمعی از پیشکسوتان ورزش در این مراسم که در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، حضور داشتند.

در زمان ریاست «رسول خادم» ۲ خانه کشتی مجموعه ورزشی آزادی تهران به نام «عبدالله موحد» و «محمد بنا» نام‌گذاری شده بود که با پیشنهاد این مربی به نام شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده تغییر نام داد.

شهید صدرزاده از ورزشکاران شهیدی است که سال  ۶۵  به دنیا آمد و در سال ۹۴ در سوریه شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =