هیچ المپیادی بدون متولی راه اندازی نمی شود

تهران - ایرنا - رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت : تلاش داریم هیچ المپیادی را راه‌اندازی نکنیم مگر اینکه متولی داشته باشد، بنابراین همکاری این مرکز و سازمان مدیریت صنعتی چرخه استراتژی کشور را تامین می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان؛ فاطمه مهاجرانی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با سازمان مدیریت صنعتی برای برگزاری "المپیاد علمی کشوری اقتصاد و مدیریت"، افزود: برای توسعه هر کشور باید درمورد سرمایه انسانی به طور جدی کار کرد.

وی ادامه داد: نکته‌ مهم در سرمایه انسانی این است که کشورهای توسعه‌ یافته بستر رشد متوازن را فراهم کنند تا افراد به مکان مورد نظر وصل شوند. از سال ۹۶ که در این مجموعه حضور دارم سعی کردم المپیادها را به سمتی بروند که متولی داشته باشند، متولی المپیاد موظف است که تعدادی از بچه‌های سرآمد را متولی‌گری کند و نقش والدین را برای آنها ایفا کند.

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خاطرنشان کرد: یکی از حوزه‌های خالی، حوزه‌ علوم انسانی و اقتصاد و مدیریت است چرا که بهترین مهندسان باید با مدیران کار کنند. طبیعی است در جریان توسعه منابع انسانی بر روی تربیت نیروهای موثر و کارامد گام برداریم.

 ابوالفضل کیانی‌ بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی هم در این مراسم گفت: یکی از کارهای سازمان مدیریت استعدادها و پرورش مدیر در تراز جهان است در موضوع مدیریت استعداد، کارهایی را تحت‌عنوان مدیریت جهانی استعدادها انجام دادیم.

وی با بیان اینکه استقرار نخبگان از موضوعاتی است که در سازمان پیگیری می‌شود، تصریح کرد:این سازمان در این زمینه اقداماتی انجام داده و آماده است آنان را به اشتراک بگذارد. هر ارگانی باید به‌عنوان مسوولیت اجتماعی کمک کند که این موضوعات شکوفا شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد این سازمان آماده همکاری در عرصه های مختلف بویژه مدیریت استعداد یعنی شناسایی، جذب و تجهیز کارآفرینان است.

کیانی بختیاری گفت:در زمینه مدیریت و اقتصاد و زمینه‌های دیگر می‌توانیم کمک کنیم که کارایی شغلی و استعدادهای فرد المپیادی شناسایی شود لذا در بحث کشف، استعدادیابی و تجهیز نسخه کارایی و آینده پژوهانه فرد در خدمت شما هستیم.

وی  درباره موضوع جذب، بورسیه و به‌کارگیری افراد المپیادی هم اظهارداشت: این سازمان با بنگاه‌های صنعتی بزرگی کار می‌کند که ظرفیت جذب نیرو دارند و به‌دنبال نیروهای نخبه و المپیادی است.

کیانی بختیاری مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان و دانشجویان برای استخدام را از اقدامات این سازمان عنوان کرد و این تفاهم‌نامه را در این‌ راستا مفید خواند.

بیش از ۲۵۰۰ نفر از سراسر کشور با نسبت یکسان دختر و پسر در المپیاد اقتصاد و مدیریت شرکت می‌کنند که این المپیاد در ۷ بهمن برای پایه‌های دهم و یازدهم برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =