۱۱ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 83616137
۱ نفر

برچسب‌ها

پلو با ته‌دیگ تقلب

همدان- ایرنا- سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت از شناسایی چهار عامل توزیع برنج تقلبی در همدان خبر داد و گفت: این متخلفان برنج‌های ایرانی را با انواع خارجی به ویژه پاکستانی مخلوط کرده و در سطح استان توزیع می‌کردند.

داریوش صفاری روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در یک ماه اخیر گشت و بازرسی از برنج فروشان خرده و عمده بازار همدان تشدید شد و در این باره هفت فقره تخلف و چهار فرد خاطی شناسایی شدند. 

وی خاطرنشان کرد: چهار فقره از تخلف های یادشده مربوط به یکی از متقلبان است که در نقاط مختلف شهر برنج های ایرانی را با انواع خارجی به ویژه پاکستانی مخلوط کرده و به عنوان محصول مرغوب شمال به مردم می فروختند. 

صفاری با تاکید براینکه افراد شناسایی شده، هیچکدام جزو بازاریان و صاحبان اصناف همدان نیستند، گفت: این متقلبان در پی کسب سود بیشتر و خارج از شبکه عرضه قانونی به طور مخفیانه دست به این اقدام می زدند. 

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: در مجموع حدود ۲۰ تن برنج تقلبی در ارتباط با این پرونده ها کشف و متقلبان هم برای مجازات به تعزیرات حکومتی معرفی شدند. 

وی به مصرف کنندگان توصیه کرد: از خرید برنج از دستفروشان اجتناب کرده و از فروشگاه ها و اصناف خوش نام و شناخته شده برنج مورد نیاز خود را تهیه کنند. 

صفاری از مردم خواست چنانچه با مواردی مشابه برخورد و یا هر گونه تخلف را در بازار مشاهده کردند با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =