ارمغان پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به ۱۸ استان کشور رسید

تهران- ایرنا- پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با هدف افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق کشور از نیمه دوم امسال توسط وزیر نیرو کلید خورد و اینک به ایستگاه یازدهم رسیده است،‌در پایان هفته دهم بیش از هفت هزار میلیارد تومان طرح مهم برای ۱۸ استان کشور به ارمغان آورده است.

وزارت نیرو از نیمه دوم امسال با نام #هرهفته_الف_ب_ایران کلید زد که قرار است در قالب آن هر هفته در سراسر کشور طرحی از طرح های بزرگ و مهم صنعت آب و برق افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

«رضا اردکانیان» وزیر نیرو پنجشنبه یازدهم مهرماه در آخرین روز برگزاری پانزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران وعده داد که هر هفته یک پروژه بزرگ آب و برق  در سراسر کشور و درقالب این پویش افتتاح خواهد شد.

وی گفت: ۲۲۷ طرح در بخش آب و آبرسانی، تصفیه خانه آب و فاضلاب، آبرسانی روستایی، نیروگاه برق حرارتی و تجدیدپذیر در همه استان‌ها در قالب این پویش بهره برداری می شود.

اردکانیان در باره این پویش نوشته است: «این پویش، تلاشی است که نشان دهیم ایرانیان امیدوار و سختکوش در هر شرایطی، در سخت‌ترین روزهای تحریم و مخاصمه‌های خارجی، به سازندگی و آبادانی کشور خویش همت می‌گمارند.

 الف، نشانی از آب و آبادانی است و ب، نشانه‌ای از برق و بردباری و با هم بودن، برای ساختن ایرانی که شایسته ایرانیان است.

دو کالای آب و برق چنان در زندگی انسان تنیده شده‌اند که هیچ انسانی نیست که در طول روز بتواند بدون آنها عادی زندگی کند؛ کالاهایی که تا به این درجه ارزش حیاتی دارند، شایسته آن هستند که بیش از گذشته درباره آنها گفت‌وگوی اجتماعی صورت گیرد و حتی در تأملات روزمره مردم درباره زندگی جایگاهی درخور بیابند.

 پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فرصتی است تا بسیار بیش از گذشته، ما ایرانیان در کنار یکدیگر به دو کالای ارزشمند آب و برق، صنایعی که تأمین‌کننده این دو هستند، جایگاه‌شان در توسعه زیرساختی کشور، اقتصاد آب و برق و مدیریت توأمان عرضه و تقاضای آنها بیندیشیم.

من در کنار همه همکارانم در سراسر کشور، مردم ایران را به نگریستن و تأمل کردن در دستاوردها، زیرساخت‌ها و مشکلات و نقصان‌های صنعت آب و برق و البته افتخار کردن به دستاوردهای متخصصان و نیروی انسانی این سرزمین در سراسر کشور دعوت می‌کنم.»

نخستین هفته این پویش در استان تهران با افتتاح پروژه پست ۶۳ کیلو ولت آغاز شد و دومین هفته این پویش نیز در استان ایلام برگزار شد.

اکنون پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به ایستگاه یازدهم خود در استان اردبیل رسیده و قرار است در این استان بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه آب و برق را به همراه داشته باشد.

اما این پویش تا پایان هفته دهم خود ۸۵ طرح مهم را برای ۱۸ استان کشور با اعتباری بالغ بر هفت هزار و ۶۲ میلیارد تومان به ارمغان آورده است.

 پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تاکنون  بهره برداری از چهار سد از ۱۰ سد وعده داده شده  و چهار هزار و ۳۰۰ هکتار شبکه های آبیاری و زهکشی برای چهار استان با اعتباری بالغ بر ۷۶۹ میلیارد تومان به همراه داشته است.

بهره برداری از پنج نیروگاه حرارتی به ظرفیت ۵۴۴ مگاوات در سه استان با اعتباری معادل سه هزار و ۴۳ میلیارد تومان و نیز افتتاح ۶ نیروگاه تجدیدپذیر با ظرفیت ۲۳۱ مگاوات در پنج استان و اعتباریک هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان از دستاوردهای هفته دهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران است.

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران بهره برداری از ۲۸ پست و خطوط انتقال برق برای ۱۰ استان به ارزش ۹۲۹.۵ میلیارد تومان به ارمغان آورده است.

آبرسانی روستایی

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در قالب آب رسانی روستایی در پایان هفته دهم خود بهره برداری از شانزده مجتمع برای ۱۰ استان با ۳۸۲ روستا و جمعیتی بالغ بر۱۷۹ هزار نفر و اعتبار۱۴۲.۸ میلیارد تومان را به همراه آورده است.

بهره برداری از تصفه خانه های آب و فاضلاب

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در پایان هفته دهم خود بهره بردای از هشت تصفیه خانه فاضلاب با جمعیت ۳۲۰ هزار نفری در پنج استان و اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان را به ارمغان داشته است.

همچنین این پویش بهره برداری از پنج تصفیه خانه آب برای جمعیت ۵۱۳ هزار نفری در چهار استان با اعتبار۲۵۰ میلیارد تومان را ممکن کرد.

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تاکنون بهره برداری از ۱۳ طرح خطوط آبرسانی، سیستم بازچرخانی و سامانه گندزدایی در پنج استان و اعتبار۲۲۶.۴ میلیارد تومان را برای مردم به ارمغان آورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha