هزاران استرالیایی سال نو میلادی را با فرار به سواحل از شر آتش جشن گرفتند 

تهران- ایرنا- هزاران شهروند استرالیایی شامگاه سه شنبه در حالی به استقبال سال نو میلادی رفتند که بسیاری از آنان به علت گسترش آتش و دود به سواحل شرقی فرار کردند.  

به گزارش شبکه‌ای بی‌سی نیوز، در حالی شهروندان استرالیایی سال ۲۰۱۹ را به پایان می‌برند و وارد سال جدید ۲۰۲۰ می‌شوند که دولت بعد از هفته‌ها تلاش و به رغم اعزام کمک به آتش نشانی و تخلیه کشتی‌های دریایی و هلیکوپترهای نظامی هنوز نتوانسته گسترش آتش سوزی را کنترل کند.  

با ادامه و گسترش آتش سوزی‌ها مقامات استرالیا خواستار حمایت و کمک ارتش آمریکا و خدمه آتش نشانی کانادا شدند زیرا مقامات تایید کردند که دو نفر در طول شب جان خود را از دست داده‌اند و از ابتدای اکتبر (آبان) تا کنون آتش سوزی استرالیا منجر به کشته شدن ۱۱ نفر شده است.  

آتش سوزی‌های بزرگ چند هفته گذشته استرالیا بیش از ۴ میلیون هکتار را نابود کرده و در اثر شرایط بسیار گرم و بادی پس از سه سال خشکسالی آتش‌ سوزی های جدید تقریباً روزانه در استرالیا رخ می‌دهد.

مقامات محلی روز سه شنبه اعلام کردند که به دلیل آتش سوزی‌ها حدود چهار هزار نفر در ساحل شهر مالاکوتا در ایالت ویکتوریا گیر کرده و شماری از مناطق دیگر افراد برای خروج از محاصره شعله‌های آتش در تلاش فرار به سوی مناطق ساحلی‌اند.  

"اندرو کریسپ" مسئول مدیریت بحران ایالت ویکتوریای استرالیا گفت: نیروهای عملیاتی در مالاکوتا تلاش دارند تا از هزاران نفر در سواحل مراقبت کنند.  

وی افزود: ما نگران مناطقی هستیم که ارتباط‌شان قطع شده است.  

به دنبال گسترش آتش و افزایش دمای هوا بیش از هزاران خانه مسکونی تخریب شده و بیش از سه میلیون هکتار زمین دچار آتش سوزی شده‌اند. در ایالت‌های نیو ساوت ولز و ویکتوریا از روز دوشنبه تا کنون هفت نفر ناپدید شده‌اند.  
با گسترش آتش سوزی‌ها شهر کانبرا پایتخت استرالیا و بعضی مناطق دیگر جشن آتش بازی برنامه ریزی شده به مناسبت سال نو میلادی را لغو کردند.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha