۱۱ دی ۱۳۹۸،‏ ۲:۳۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83615939
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مکرون مقابل اعتراض‌ها عقب نشینی نکرد

تهران- ایرنا- رییس جمهوری فرانسه بامداد چهارشنبه در سخنانی به مناسبت سال جدید میلادی برغم اعتراضات گسترده در این کشور اعلام کرد که متعهد به انجام کامل اصلاحات نظام بازنشستگی است.  

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برغم گذشت چند هفته از اعتراضات کارگران و اعتصاب اصناف حمل و نقل در سراسر فرانسه، امانوئل مکرون در پیام تلویزیونی گفت، اصلاحات نظام بازنشستگی انجام می‌شود و امیدوارم هر چه زودتر با رهبران اصناف در مورد این موضوع به توافق برسیم.  
مکرون در ادامه به مسائل سیاست خارجی پرداخت و خاطرنشان کرد که پاریس خواهان رابطه محکم با انگلیس پس از اجرای تواق برگزیت است.  او گفت که می خواهد با انگلستان پس از برگزیت رابطه قوی داشته باشد. 

در حالی که اعتصاب‌ها علیه طرح جدید نظام بازنشستگی فرانسه به بیست و هفتمین روز خود رسیده است، شرکت راه‌آهن فرانسه اعلام کرد که در تعطیلات هفته اول سال نو میلادی دو سوم قطارهای تندرو فعال خواهند بود.  
روزنامه «لزکو» فرانسه هم نوشت، در بیست و هفتمین روز از درگیری‌های اجتماعی علیه بازنگری در قانون بازنشستگی، امروز نیمی از قطارهای تندرو و قطارهای اکسپرس درحال سرویس دهی بودند، اما اختلال در حوزه حمل و نقل شهری پاریس همچنان ادامه دارد.  
ادوارد فیلیپ نخست‌وزیر فرانسه چهارشنبه ۲۰ آذر، طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور شامل ۴۲ برنامه مجزا را رونمایی و اعلام کرد؛ اصلاحات جزئی در بازنگری این طرح اولیه انجام خواهد شد.  
بر اساس این طرح، فرانسوی‌های متولد پیش از سال ۱۹۷۵ مشمول این طرح نمی‌شوند و سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال افزایش می‌یابد. با این حال، معترضان به این طرح، ‌از خواسته خود عقب‌ نشینی نکرده و حذف کامل آن را خواستارند. اما دولت معتقد است به تعویق افتادن این طرح، هزینه‌ اجرای آن در دولت‌های آینده را دوچندان می‌کند.  
اصلاح نظام بازنشستگی از وعده‌های انتخاباتی مکرون بوده که بر تحقق آن اصرار دارد. رییس جمهوری فرانسه در اظهارات پیشین خود اعلام کرده بود یک اصلاح پیرامون سِن محوری که نقطه تنش اصلاحات بویژه با کنفدراسیون عمومی کار بوده، امکان‌پذیر است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =