موسوی: آمریکایی‌ها از سیاست‌های مخرب در منطقه دست بردارند

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که در حوادث اخیر عراق با نوعی وقاحت امریکایی توام با توهین به مردم عراق، فرافکنی سبُک و تکرار اشتباه در محاسبات مواجه هستیم، تاکید کرد: آمریکایی‌ها از سیاست‌های مخرب در منطقه دست بردارند.

به گزارش سه‌شنبه شب اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی در پاسخ به اتهامات واهی مقامات آمریکایی به کشورمان درخصوص تحولات عراق اظهار کرد: وقاحت اعجاب آور مقامات آمریکایی در حدی است که پس از به خاک و خون کشیدن حداقل ۲۵ نفر  و مجروح شدن شمار زیادی از مردم عراق، وارد ساختن خسارات مادی و نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق ، اینک در یک فرافکنی آشکار و سبُک، اعتراض مردم این کشور به این اقدامات سبعانه خود را به جمهوری اسلامی ایران منتسب می‌کنند.

موسوی ادعای آمریکا را توهین به مردم عراق دانست و افزود: چگونه و بر پایه چه منطقی انتظار دارید ملت عراق  در مقابل این همه جنایت سکوت پیشه کند؟!

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: آمریکایی ها از یکسو آزاد منشی و استقلال طلبی ملت عراق را نادیده گرفته و از سوی دیگر نقش خود در حمایت از صدام و خلق داعش و به دنبال آن قتل و غارت مردم عراق را فراموش کرده و گویا از یاد برده‌اند که هنوز توسط مردم عراق «اشغالگر» شناخته می‌شوند.

موسوی در خاتمه با تکذیب اتهامات مقامات آمریکایی علیه کشور ما، نسبت به هرگونه واکنش نسنجیده و اشتباه در محاسبه از سوی مقامات آمریکایی هشدار داده و کاخ سفید را به تجدیدنظر در سیاست‌های مخرب خود در منطقه فراخواند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =