بارگذاری ۱۵ هزار عنوان کتاب روی درگاه کتابخانه دفاع مقدس

بجنورد- ایرنا- ۲۰ هزار عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در کشور منتشر شده که تاکنون ۱۵ هزار عنوان آن روی درگاه اینترنتی کتابخانه ملی حوزه دفاع مقدس بارگذاری و در دسترس قرار گرفته است.

رییس سازمان اسناد و مدارک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روز سه شنبه در بجنورد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از این اقدام را تلاش برای استفاده از تمامی ظرفیت ها به منظور ترویج فرهنگ پایداری، ایثار و شهادت و ارایه الگوی مناسب از سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و افزود: امکان بازدید و دانلود از کتابخانه دیجیتالی دفاع مقدس برای همگان میسر است.

سردار غلامرضا علاماتی بر ضرورت دسترسی آسان علاقه مندان به آثار مکتوب با محتوای دوران دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: سال گذشته ۱۰۰ عنوان کتاب تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس چاپ و رونمایی شد.

وی اظهار داشت: امسال نیز در سالروز عملیات مرصاد ۲۵ عنوان کتاب و در هفته گذشته ۲۵ عنوان کتاب دیگر پیرامون دفاع مقدس چاپ و رونمایی شد.

سردار علاماتی بر حمایت از نویسندگان حوزه دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: باید کمک کنیم تا تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس مکتوب و ثبت شود تا آیندگان نیز از این گنجینه افتخارآمیز بهره برداری لازم را داشته باشند.

جمع‌آوری تنها یک درصد تاریخ شفاهی دفاع مقدس 

رییس سازمان اسناد و مدارک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: جمع آوری اسناد و مدارک و همچنین تاریخ شفاهی دفاع مقدس نیازمند عزمی جهادی و ملی است، متاسفانه تاکنون تنها حدود یک درصد از تاریخ شفاهی این دوران غرورانگیز جمع آوری شده است.

سردار علاماتی بر حفظ آثار فرهنگی مربوط به این دوران نیز تاکید کرد و افزود: رسالت این امر نیز بر روی دوش همگان است.

وی همچنین جمع آوری و نگهداری متمرکز اسناد و مدارک و همچنین آثار فرهنگی دوران دفاع مقدس را ضروری خواند و گفت: در این راستا کمیته ای تشکیل شده است تا این حوزه را ساماندهی کند.

علاماتی با بیان اینکه در نگهداری آثار فرهنگی دفاع مقدس تاکنون اقدام موثری انجام نشده است و این حوزه نیاز به کار مضاعف دارد، افزود: باید با جمع آوری و به نمایش گذاشتن این آثار به صورت متمرکز و ساماندهی شده، فرهنگ ایثار و شهادت را برای آیندگان به امانت بگذاریم و نسبت به آن احساس غرور کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha