رصد کامل تبلیغات پیش از موعد انتخابات در فارس

شیراز-ایرنا- رییس هیات بازرسی انتخابات استان فارس گفت: رصد دقیق تبلیغات پیش از موعد کاندیداها و یا تخلفات دستگاه های اجرایی، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری ها و شهرداری ها در دستور کار هیات های بازرسی است.

عبدالرضا قاسم پور روز سه شنبه در جلسه‌ای که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور هیاتهای بازرسی انتخابات استان‌های کشور و رییس و اعضای هیات بازرسی مرکزی انتخابات برگزار شد به تعامل و همکاری مناسب بین هیات های بازرسی، اجرای و نظارت در استان فارس اشاره کرد.

وی افزود: هیات های بازرسی در همه ۳۶ شهرستان استان فارس فعال هستند و علاوه بر برگزاری همایشی با حضور استاندار فارس، دوره های آموزشی برای اعضا ، بازرسان و سربازرسان  اجرایی شده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی همچنین با اشاره به حضور فعال هیات بازرسی در جلسات ستاد انتخابات استان و ستاد پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی ، اظهار کرد: تخلفات احتمالی از سوی کاندیداها و یا دستگاه های اجرایی به دقت رصد شده و گزارش های مربوطه به هیات های اجرای، نظارت و هیات مرکزی بازرسی و ستاد پیشگیری ارسال می شود.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان فارس بیان کرد: طی مکاتبات انجام شده و همچنین در شورای اداری  استان از همه افرادی که تریبون و جایگاهی در اختیار دارند خواسته ایم بی طرفی خود در انتخابات را حفظ کنند و در راستای تقویت مشارکت هر چه با شکوه تر مردم گام بردارند.

قاسم پور همچنین از اعلام شماره تلفنی ویژه علاوه بر شماره ۱۱۱ برای گزارش تخلفات انتخاباتی از سوی مردم در استان خبر داد.

وی همچنین در بخش دیگری از این جلسه خطاب به اعضا هیات های بازرسی انتخابات شهرستان ها، گفت: مبنای کار هیات های بازرسی باید مر قانون باشد و بازرسان و سربازرسان از میان افراد سالم، توانمند، باتجربه در برگزاری انتخابات انتخاب شوند.

در این جلسه همچنین علی طالبی، رییس هیات مرکزی بازرسی که به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه شرکت داشت از  عملکرد هیات های بازرسی استان های فارس و کرمانشاه تقدیر کرد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها