نماینده اتحادیه جهانی کشتی در مسابقات جام تختی معرفی شد

کرمانشاه- ایرنا- اتحادیه جهانی کشتی نماینده خود را برای حضور در مسابقات بین‌المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی در کرمانشاه معرفی کرد.

«آشوک کومار» داور المپیکی از کشور هند بعنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی برای حضور در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی انتخاب شده است.

حضور ۷۱ کشتی گیر داخلی در مسابقات جام تختی

بنا بر اعلام فدراسیون کشتی ۷۱ کشتی گیر از استان های مختلف کشور در مسابقات جام جهان پهلوان تختی حضور پیدا می کنند.

استان مازندران با ۳۰ کشتی گیر، تهران با ۱۴ کشتی گیر و کرمانشاه و همدان هر کدام پنج کشتی گیر بیشترین نفرات شرکت کننده در این رقابت ها را خواهند داشت.

همچنین احتمال شرکت حدود هفت تا هشت تیم خارجی با ۳۰ تا ۴۰ ورزشکار در مسابقات بین المللی جام جهان پهلوان تختی وجود دارد.

مسابقات در ۱۰ وزن برگزار و در هر وزن بین ۶ تا ۱۰ کشتی گیر حضور دارند.

سرمربی تیم منتخب کشتی ایران غلامرضا محمدی است و ابراهیم مهربان، عباس حاج کناری و مسعود مصطفی جوکار نیز به عنوان مربی در کنار وی حضور دارند.

مسابقات با ۲ کیلوگرم ارفاق وزن و بر روی ۲ تشک برگزار می شود.

آغاز مسابقات از روز ۱۸ دی 

طبق برنامه اعلام شده مسابقات پنج وزن اول شامل ۱۲۵-۹۷-۷۹-۶۵-۵۷ کیلوگرم از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۸ دی آغاز می شود.

ساعت ۱۶ این روز مراسم افتتاحیه برگزار و از ساعت ۱۷ نیز مرحله نیمه نهایی اوزان یاد شده برای مشخص شدن فینالیست ها برگزار می شود.

روز پنجشنبه ۱۹ دی نیز مسابقات فینال پنج اول اول و مقدماتی و نیمه نهایی پنج وزن دوم شامل ۹۲-۸۶-۷۴-۷۰-۶۱ کیلوگرم برگزار خواهد شد.

روز جمعه ۲۰ دی ماه هم مسابقات کشتی پهلوانی وزن ۱۰۰ کیلوگرم و فینال پنج وزن دوم برگزار تا در نهایت نفرات و تیم های برتر این رقابت ها مشخص شوند.

چهلمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی روزهای به میزبانی شهر کرمانشاه و در سالن امام خمینی (ره) برگزار می شود.