پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است

تهران – ایرنا - معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است. نگاه اسلام نیز به مسیحیت توجه به الگوهای اخلاقی است.

محسن جوادی با حضور در خلیفه‌گری ارامنه تهران با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران دیدار و سال جدید را به وی تبریک گفت.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار ضمن تبریک سال جدید میلادی با تاکید بر نقش ادیان در جهان گفت: پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است. نگاه اسلام نیز به مسیحیت توجه به الگوهای اخلاقی است.

 وی با بیان اینکه هرجایی که اخلاق و معنویت وجود داشته باشد، آرامش و صلح خواهد بود، ابراز امیدواری کرد: با فراگیری اخلاق و معنویت، صلح و آرامش در جهان حاکم شود.

تغییر جهان پیرامون مستلزم تغییر خود است

همچنین اسقف اعظم خلیفه ارامنه تهران نیز در این دیدار با تاکید بر خودسازی، گفت: برای اینکه بخواهیم جهان پیرامون خود را تغییر بدهیم ابتدا باید خود را تغییر دهیم.

سیبوه سرکیسیان درادامه اظهار داشت: برگزاری مراسم سال نو میلادی نیز هر سال یادآور این مضمون است که باید به اطراف خود به صورت جدید نگاه کنیم تا تغییری در ما ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فریدونی مدیرکل اداره مجامع و تشکل‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز محسن جوادی را در این دیدار همراهی کرد.

حضرت عیسی مسیح(ع)

حضرت عیسی بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول میلادی، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در بیت لحم واقع در سرزمین فلسطین به دنیا آمد.

مسیح(ع) که از ۳۰ سالگی به نبوت برگزیده شد، سرانجام مورد تهدید بزرگان یهود واقع شد و آنان تصمیم به قتل وی گرفتند. زیرا سران یهودی از این‏که مردم به عیسی(ع) علاقه‏ مند می‏ شدند، احساس نگرانی نموده و می‏ دانستند اگر او را آزاد بگذارند، همه مردم به او ایمان می‏ آورند.

نام حضرت عیسی(ع) در سیزده سوره قرآن، ۴۵ بار تکرار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =