ارتباط نهادهای اجرایی و سمن‌ها باید شکل‌ بگیرد

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه بر شکل‌گیری ارتباط مطلوب نهادهای اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد (سمن ها) تاکید کرد و گفت: مردم کرمانشاه در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت فعالی دارند.

«محمدابراهیم الهی تبار» روز سه شنبه در بازدید از «بنیاد رفاه کودک» کرمانشاه با اشاره به قدمت و سابقه ۲۵ ساله این بنیاد مردم نهاد اظهار داشت: روی دادن اتفاقات مثبت درحوزه های اجتماعی مستلزم ورود و مشارکت نهادهای مردمی است و این تشکل ها خط مقدم مطالبه گری صحیح اجتماعی هستند.

وی با اشاره به ثروت ها و ظرفیت های استان افزود: تا مطالبه گری درست در ذهن و افکار مردم شکل نگیرد اتفاقی رخ نخواهد داد و این تشکل های مردمی هستند که ظرفیت ها را به ثروت تبدیل می کنند.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه با اشاره به کارکرد علمی و مشارکت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در زلزله غرب استان تصریح کرد: در این رویداد مردم و نهادهای مردمی در کنترل رفتارها با اعتقاد ورود پیدا کرده و نتیجه اقداماتشان در افزایش تاب آوری اجتماعی و کاهش نزاع ها در مناطق زلزله  نسبت به سایر مناطق استان بروز یافت.

الهی‌تبار با تقدیر از اقدامات بنیاد رفاه کودک کرمانشاه خاطرنشان کرد: به دنبال شکل دادن مجموعه اندیشه ورزی برای سازمان های مردم نهاد استان هستیم تا ارتباط معنی‌داری بین سازمان های دولتی و مردم نهادها ایجاد کنیم شود.

وی با بیان اینکه ارتباط با سازمان های مردم نهاد یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها قرار داده شده افزود: هر چه سازمان های مردم نهاد مستقل و خودکفا باشند ماندگاری شان را تضمین می کنند.

اخبار مرتبط