همدلی ارامنه با هموطنان مسلمان در مستند «سیل بند»

تهران- ایرنا- مستند «سیل بند» به نویسندگی و کارگردانی محمد دیندار که به وقایع سیل فروردین ماه ۹۸ در استان های مختلف کشور و بخصوص خوزستان پرداخته پس از ماه‌ها تلاش و طی مراحل فنی، آماده پخش از تلویزیون شد.

کارگردان این اثر در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: در مستند سیل بند وقایع سیل و سیلاب های امسال از ابعاد مختلف به تصویر کشیده شده و با نگاهی ملی حماسه اقشار و ادیان مختلف کشور در کمک رسانی به استان‌های سیلزده به نمایش در می آید.
به گفته محمد دیندار در این مستند اتحاد و همدلی بین ارتش و سپاه و بسیج که دوشادوش مردم به مقابله با سیل ویرانگر پرداخته و بر آن غلبه می کنند از طریق تصاویری دیدنی و بکر و بدیع به تصویر در آمده و همچنین به همدلی جامعه ارامنه کشور با هموطنان مسلمان خود نیز پرداخته شده است. 
وی افزود: همچنین در سیل بند نماینده ادوار ارامنه در مجلس شورای اسلامی جامعه ارامنه را در کشور، فعال و پویا دانسته و از همدلی و همگامی ارامنه کشور با هموطنان مسلمان ایرانی خود در دوره‌های مختلف از جمله در جریان سالهای دفاع مقدس و نیز در سیل اخیر سخن گفته و این حضور فعال در عرصه های مختلف را مدیون فضای امنی می داند که در جمهوری اسلامی ایران برای آنها فراهم شده است.
دیندار گفت: در این اثر همچنین در کنار پرداختن به حماسه ها و فداکاری های اقشار مختلف، به آسیب شناسی سیل ۹۸ نیز پرداخته شده و بر لزوم شناسایی مشکلاتی که منجر به شدت سیل و سیلاب در کشور و خسارت به مردم شده مانند عدم لایروبی رودخانه ها و سدها، عدم ساخت و ساز در مسیر رودخانه ها و برخورد با مسببان تاکید شده است.
مستند سیل بند تولید گروه مستند روایت فتح است که در روزهای آینده از شبکه های مختلف سیما پخش خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =