هکرهای وابسته به کره‌شمالی به سرقت اطلاعات حساس متهم شدند

تهران- ایرنا- شرکت مایکروسافت اعلام کرد، هکرهای وابسته به کره‌شمالی موسوم به گروه هکری تالیوم/Thallium اطلاعات حساسی را به سرقت برده‌اند و این شرکت دامنه وب‌سایت‌های مورد استفاده توسط این گروه را از دسترس خارج کرده است.

به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری رویترز، مایکروسافت پیامی در وبلاگ این شرکت منتشر و اعلام کرده، تالیوم از کره شمالی فعالیت می‌کند و هکرها بیش از همه، کارمندان دولت، اندیشکده‌ها، اعضای کادر دانشگاه‌ها و افرادی را هدف قرار داده‌اند که در زمینه مسائل مربوط اشاعه هسته‌ای فعالیت می‌کنند. بیشتر این اهداف در آمریکا، ژاپن و کره‌جنوبی است.

بر اساس این گزارش، «تالیوم» قربانیان خود را از طریق تکنیک «فیشینگ هدف‌دار» فریب می‌داد و با استفاده از ایمیل هایی که در نگاه اول معتبر به نظر می‌رسیدند آنها به دام می انداخت.
طبق اعلام مسئولان شرکت مایکروسافت، ۵۰ دامنه وب مورد استفاده این گروه برای انجام چنین عملیاتی را به دنبال شکایت از این گروه هکری در دادگاه ویرجینیا و بنا بر دستور دادگاه از دسترس خارج کرده است.

مسئولان این شرکت همچنین گفتند، «تالیوم» از بدافزاری برای اختلال در سیستم ها و سرقت اطلاعات استفاده کرده است. این چهارمین گروه وابسته به دولت ملی است که علیه آن اقامه دعوی کرده است.

مایکروسافت، یک شرکت چندملیتی در آمریکاست که دفتر مرکزی آن در شهر ردموند، ایالت واشنگتن قرار دارد. این شرکت فناوری در سال ۲۰۱۶، رتبه نخست را در فهرست بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری به خود اختصاص داد و به انتشار کتاب، تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارائه خدمات پست الکترونیکی نیز می‌پردازد.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =