۱۰ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83614880
۰ نفر
مردم مسکو  سال نو را با برف مصنوعی جشن می‌گیرند

مسکو – ایرنا – مردم مسکو برای نخستین بار در چند دهه اخیر، در روزهای جشن سال نو، در هوای نه چندان سرد مسکو در این فصل سال که تعجب و نگرانی ساکنانش را برانگیخته، هنوز رنگ برف را ندیده‌اند و شهرداری مسکو برای ایجاد موقت حال و هوای عید، به ریختن برف مصنوعی در خیابان‌ها متوسل شده است.

براساس گزارش هواشناسی، انتظار می رود هوای گرم و بی برف در مسکو تا یک هفته دیگر ادامه داشته باشد و امروز هوای مسکو یک درجه سانتیگراد بالای صفر است که برای این روز سال، حداقل 20 درجه گرم است.

به گزارش روز سه شنبه رادیو اکو مسکو، شهرداری مسکو برف مصنوعی را در دو روز اخیر در خیابان تورسکایا (خیابان مرکزی مسکو مقابل میدان سرخ) ریخته است و این خیابان تا یک هفته برای تردد خودروها بسته شده است.
صدها مترمکعب برف مصنوعی نیز در پارک زاریادیه در نزدیکی میدان سرخ ریخته شده است و به گفته مسئولان این پارک تا روز 12 ماه ژانویه (تا دو هفته دیگر) این برف خواهد ماند.
رادیو اکو مسکو اعلام کرد: از برف مصنوعی برای سرسره بازی و اسنوبورد استفاده خواهد شد.
 برف‌های مصنوعی از خرد کردن یخ‌های پیست پاتیناژ درست شده است.

آثار تغییرات اقلیمی مردم روسیه را نگران کرده است. آب شدن یخ های مناطق قطبی روسیه نیز از جمله تبعات تغییرات اقلیمی در این کشور است.
مسکو و بخش های عمده مناطق اروپایی روسیه در یک ماه اخیر روزهای گرمی را داشتند بطوری که سازمان هواشناسی روسیه روز گذشته اعلام کرد که مسکو در یکصد سال اخیر گرمترین روزها را در این روز از سال داشته است.
در همین حال روزنامه اوبشایا گازتا چاپ مسکو امروز نوشت: بی برفی در مسکو برای بسیاری از اهالی پایتخت غیرمنتظره بوده است.


یک مقام شهرداری مسکو گفت "ریختن برف مصنوعی در خیابان تورسکایا برای این بوده که مردم بتوانند در جشن‌ سال نو سورتمه سواری و برف‌سواری کنند" و همین الان هم این کارها شروع شده و مردم دارند تفریح می‌کنند
 سرگئی سابیانین شهردار مسکو روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه اول تلویزیون روسیه وعده داد که شهرداری تمام سعی و تلاش ممکن را خواهد کرد که برای ساکنان شهر و مهمانان پایتخت حال و هوای واقعی سال نو ایجاد کند. 
به نوشته اوبشایا گازتا، شهرداری مسکو برای جشن های سال نو در پایتخت 1.7 میلیارد روبل (25 میلیون دلار) هزینه می کند.
دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با اشاره به درآمدهای مسکو گفت که مسکو می تواند چنین هزینه هایی را متقبل شود.  
 لازم به ذکر است استفاده از برف مصنوعی در مسکو صدای اعتراض مخالفان دولت روسیه را درآورد بطوری که سرگئی میتروخین نماینده مجلس دومای مسکو از حزب مخالف یابلوکا گفت که استفاده از برف مصنوعی اقدامی پرهزینه و غیرضروری است.
 میتروخین گفت که این پولها را باید برای نیازهای اجتماعی مصرف کرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =