۱۰ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۰
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83614879
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله مهاجمان مسلح در کنگو 20 کشته برجای گذاشت

تهران - ایرنا - خبرگزاری "آل افریکا" امروز (سه شنبه) گزارش داد که حمله مهاجمان مسلح به روستایی در شرق جمهوری دمکراتیک کنگو در جنوب آفریقا حداقل 20 کشته برجای گذاشت.

این گزارش به نقل از "دونات کیبوانا" فرماندار شهر "بنی"  گفت که بعد از آنکه مردم این منطقه اعتراض های خود را علیه قتل عام های شورشیان آغاز کردند، این دسته از شورشیان مسلح شب گذشته بار دیگر به روستای  "اپِتینا-سانا" در شهر "بنی" حمله کرده و حداقل 20 نفر را کشته و ده ها تن دیگر را مجروح کردند.

وی در یک گفت وگوی خبری در بنی، مهاجمان را اعضای نیروهای ائتلاف دمکراتیک  (آی دی اف) از نظامیان مستقر در کشور همسایه "اوگاندا" توصیف کرد و گفت که این منطقه (آپتینا-سانا) به دلیل مجاورت آن با "امبائو" و "ارینگتی" در محدوده ای واقع شده است که به دلیل کثرت حملات شورشیان اوگاندایی در آن به سه ضلعی مرگ معروف شده است.

یک گروه جامعه مدنی کنگو اخیرا گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه این نیروهای ائتلاف دمکراتیک از 30 اکتبر (8 آبان) تا کنون بیش از 200 تن از ساکنان فقط این سه روستا را به قتل رساندند.

25 آذرماه بود که خبرگزاری "آل افریکا" به نقل از همین فرماندار خبر داده بود که حمله این دسته از شورشیان مسلح به روستایی در مرکز استان شرقی جمهوری دمکراتیک کنگو، ۲۲ کشته برجای گذاشت که 13 تن از  آنان زن بودند.

وی همچنین از زخمی شدن ۱۸ تن دیگر در این حمله تروریستی خبر داد و گفت که مردم این منطقه در حالی عزیزان خود را در یک مراسم دسته جمعی به خاک می سپردند که چهار روز قبل از آن  در حمله مشابه از همین تروریست ها شش تن دیگر از بستگان خود را از دست داده بودند.

اوایل ماه جاری (دسامبر) نیز مهاجمان مسلح با حمله به مردم بی گناه در روستای "مانتومبی" در نزدیکی شهر "کامانگو" ۲۶ تن را به کام مرگ برده بودند.

به همین دلیل در پنجم آذر ماه بود که چند صد نفر از مردم خشمگین از کوتاهی های نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در جمهوری دمکراتیک کنگو برای مقابله با حملات تروریستی مشابه، به دفتر این سازمان در  منطقه بنی حمله کردند.

به گزارش تلویزیون "دویچه وله" آلمان از منطقه، معترضان در پی کشتار اخیر غیرنظامیان توسط شورشیان در این کشور، حضور این نیروها را بی فایده تلقی کرده و این اعتراض را با تیراندازی و تخریب دفتر  سازمان ملل در این کشور موسوم به "یو ان کونوسکو" ابراز داشتند.

براساس این گزارش، معترضان در عین حال بعد از آنکه دفتر سازمان ملل را از نیروهای آن خالی دیدند، به تالار بزرگ شهر در کنار آن محل حمله کرده و آن را به آتش کشیدند.

در عین حال تلویزیون "اس ای بی سی" آفریقای جنوبی نیز در خبری دیگر از موگادیشو از کشته شدن ۲۷ معدنچی در جمهوری دمکراتیک کنگو بر اثر ریزش یک معدن طلا در استان "ایتوری واتسا" بر اثر رانش زمین خبر داد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار جهان