۱۰ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83614819
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در کرمان نگران کننده است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: یکهزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به استان ابلاغ شده که از این میزان ۲۷۶ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی و ۳۲ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی پرداخت شده که این آمار به نسبت پرداختی سایر استان ها نگران کننده است.

محمدجواد فدایی روز سه‌شنبه در نشست رسیدگی به مشکلات خودروسازان با حضور معون وزارت صمت در کرمان افزود: اطلاع رسانی ضعیف مدیران، عمل نکردن به صورتجلسه های نشست ها و کوتاهی بانکی از جمله مشکلات پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در استان هستند.

وی با اشاره به اینکه سمنان در جدول پرداختی تسهیلات تبصره ۱۸ استان نخست کشور است اظهار داشت: سهم سمنان از تبصره ۱۸ ،۵۶۴ میلیارد بوده که ۱۸۵ میلیارد تومان پرداخت داشته، با سهم استان مقایسه کنید و ببینید مشکل از کجاست؟

استاندار کرمان تصریح کرد: نسبت تعداد واحدهای تولیدی معرفی شده به بانک ها به پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ به میزان هشت درصد و این آمار در دیگر استان ها بالای ۳۰ درصد است.

وی افزود: کمیته پنج نفره متشکل از استانداری، بانک، اتاق بازرگانی(خانه صنعت و معدن)، متقاضی و دستگاه های اجرایی تمامی موارد مرتبط با تسهیلات را بررسی می کند که صورتجلسه نشست های آن باید بررسی، کارشناسی و ابلاغ شود.

۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به خودروسازان کرمان پرداخت شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت در این نشست گفت: از یکهزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ ابلاغ شده به استان کرمان در سال ۹۷ تنها ۲۷۶ میلیارد تومان به بانک معرفی شده‌اند که ۳۲ میلیارد تومان به بانک مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مقرر شد تسهیلات خودروسازی از بخش رونق تولید و تبصره ۱۸ پرداخت شود گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به خودروسازان ارگ جدید بم برای رفع مشکلات نقدینگی آن پرداخت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =