سمن‌های جوان در قزوین از چشم‌انداز ۱۴۰۰ عبور کردند

قزوین - ایرنا - معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: ثبت ۷۷ سمن (سازمان های مردم نهاد) در حوزه جوانان باعث شده تا قزوین از چشم‌انداز ۱۴۰۰ عبور کند.

مهران قاسمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چشم‌انداز سمن‌های حوزه جوانان در استان قزوین برای سال ۱۴۰۰، ثبت ۶۵ سمن بود که هم‌اکنون این تعداد به ۷۷ مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه چشم‌انداز ۱۴۰۶ برای فعالیت در حوزه جوانان نیز تبیین شده، تصریح کرد: افزایش کیفی‌سازی فعالیت در حوزه‌ سمن‌های جوانان از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دستور کار قرار دارد که باید زمینه هرچه بیشتر مشارکت جوانان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی را بیش از پیش فراهم کرد.

قاسمی به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره و یادآور شد: یکی از اولویت‌های اساسی تا پایان سال جاری، فراهم کردن بستر لازم برای افزایش سطح مشارکت‌های سیاسی مردم است که در این میان می‌توان از ظرفیت و توانمندی‌های جوانان به بهترین شکل ممکن استفاده به عمل آورد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین با تاکید بر اینکه سمن‌ها حق فعالیت سیاسی ندارند، اضافه کرد: جوانان می‌توانند به دور از هرگونه جناح گرایی، به تحرک بخشی و ایجاد انگیزه در بین مردم جهت حضور فعالانه در انتخابات اقدام کنند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در همین ماه‌های اخیر نیز با هدف ایجاد شور و نشاط برای افزایش سطح مشارکت اجتماعی مردم در انتخابات، برنامه‌های متعددی از سوی سمن‌های جوان در استان اجرایی شد.

استان قزوین بیش از ۲۶۰ سازمان مردم نهاد دارد که از این میان ۷۷ سازمان مردم نهاد مربوط به حوزه جوانان است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =