زیرساخت‌های آی تی و آی سی تی کرمانشاه آماده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، تفاوت‌های فرهنگی استان را فرصت مناسبی برای کارآفرینی در حوزه آی تی (IT) و آی سی تی (ICT)  دانست و گفت: امروز زیرساختهای استان برای توسعه و کار در این ۲ حوزه آماده است.

«هدایت حاتمی» دوشنبه شب در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه الکامپ و اولین نمایشگاه تلکام کرمانشاه، با اشاره به نیاز کرمانشاه به نمایشگاهی بزرگتر و مجهزتر گفت: دولت آمادگی دارد که در خصوص ایجاد مکانی بزرگتر و مجهزتر برای احداث نمایشگاه دایمی در کرمانشاه حمایت‌های لازم را به عمل آورد تا کرمانشاه به قطب نمایشگاهی غرب کشور تبدیل شود.

وی افزود: باید همه کمک‌کنیم که نمایشگاه الکامپ و تلکام هر ساله در کرمانشاه برگزار شود و کرمانشاه به قطب نمایشگاهی غرب کشور در این زمینه تبدیل بشود.

معاون استاندار کرمانشاه اظهار داشت: چند سال پیش که بحث تبدیل کرمانشاه به  استان مجازی را مطرح کردیم با فقر زیرساخت‌ها روبرو بودیم اما امروز زیرساخت‌های استان برای توسعه و کار در حوزه آی تی و آی سی تی آماده است.

حاتمی گفت: باید شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم تا فضای کار برای حوزه الکامپ و تلکام در استان فراهم شود که خود این حوزه، نوآوری و ابتکار به همراه دارد.

وی تفاوت‌های فرهنگی استان را فرصت مناسبی برای  کارآفرینی در حوزه IT و ICT  ذکر کرد و اظهارداشت: قابلبت‌های استان در زمینه گردشگری، همسایگی با کشور عراق، خدمات و جمعیت زیاد زمینه را برای هرگونه کار و فعالیت در حوزه حمل و نقل، پست، پیک و خدمات مشاوره‌ای فراهم و توجیه پذیر کرده است.

معاون استاندار گفت: باید با هم اندیشی و همراهی مسیر راه آینده را مشخص کنیم و براساس آن حرکت کنیم تا بتوانیم چشم انداز روشنی برای استان در همه زمینه‌ها ترسیم کنیم.
هفتمین نمایشگاه الکامپ و اولین نمایشگاه تلکام از روز دوشنبه فعالیت خود را در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه واقع در انتهای بوستان شاهد آغاز کرده و تا ۱۲ دی ساعت ۹ تا ۱۸ آماده پذیرای علاقه مندان است.

۳۰ شرکت در این نمایشگاه و در فضایی به وسعت هزار و ۵۰۰ مترمربع از استان‌های کرمانشاه و تهران خدمات الکترونیکی، فناوری اطلاعات، ماشین‌های اداری، سیستم‌های مخابراتی، موبایل، سیستم‌های ایمنی، هوشمندسازی، نظارت تصویری را به علاقه مندان ارایه می کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها