جنگ ستارگان؛ معمولی‌تر از همیشه اما پرطرفدار

تهران- ایرنا- فروش خوب قسمت جدید مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان با وجود نقدهایی که بر آن وارد است همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد مخاطبان این مجموعه فانتزی-تخیلی، در هر شرایطی به تماشای آن می‌نشینند.

این هفته هم جنگ ستارگان به صدرنشینی در گیشه ادامه داد و رکوردهای فروش بسیاری را جا به جا کرد، تعطیلات کریسمس هم نتوانست از اهمیت این رکوردشکنی قابل پیش‌بینی بکاهد. قسمت جدیدی از مجموعه این فیلم ها به نام جنگ ستارگان، خیزش اسکای واکر (Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker)، به کارگردانی جفری جاکوب آبرامز J. J. Abrams با فروش شگفت‌انگیز در صدر جدول جای دارد. 
جنگ ستارگان در هفته دوم نمایش، فروش هفتگی ۷۵ میلیون دلار و فروش جهانی ۷۲۵ میلیون دلار را به نام خود ثبت کرده است، با وجود این که منتقدان معتقدند این فیلم نتوانسته در حدو اندازه‌های دیگر بخش‌های این مجموعه باشد، انتظار می‌رود رکورد انتقام‌جویان؛ پایان بازی (Avengers, End Game) که اکنون پرفروش‌ترین فیلم تاریخ جهان به شمار می‌آید و سال گذشته به نمایش درآمد با فروش دو میلیارد و ۹۷۸ میلیون دلار، به زودی شکسته شود.

فیلم جومانجی مرحله بعد
جایگاه دوم، هم به فانتزی-تخیلی دیگری به نام جومانجی، مرحله بعد (Jumanji: The Next Level) به کارگردانی جیمز کامرون James Cameron تعلق گرفته است که فروش این فیلم هم چشم‌گیر و قابل توجه بوده است. جومانجی در سومین هفته اکران در سینماهای جهان، فروش هفتگی ۳۶ میلیون دلار و فروش جهانی ۴۷۱ میلیون دلار را تجربه کرده است.  در جایگاه سوم انیمیشن همیشه پرفروش یخ‌زده ۲ (Frozen II)، جای دارد که فروش هفتگی ۱۶ میلیون و ۹۰۰هزار دلار و فروش جهانی ۱ میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلار را در کارنامه دارد.

فیلم زنان کوچک

در جایگاه چهارم، یکی از مهم‌ترین فیلم‌های ساخته شده در سال ۲۰۱۹، جای دارد.  فیلم زنان کوچک (Little Women) جای گرفته که اقتباسی از یک رمان است، این فیلم به ماجرای زندگی یک خانواده در روزهای بعد از جنگ  داخلی آمریکا می‌پردازد که پدر هنوز به خانه بازنگشته و زنان مسئولیت خانواده را بر عهده گرفته‌اند. چهار خواهر به همراه مادری که مدیریت مشکلات را بر عهده دارد، زنان کوچکی هستند که دستمایه رمان لوییزا می الکات قرار گرفته‌اند و گرتا گرویگ در مقام نویسنده و کارگردان این رمان را به فیلم تبدیل کرده است. بازیگران فیلم زنان کوچک،  مریل استریپ، سورشا رونان، اما واتسون، تیموتی شالامی، فلورنس پیو، لورا درن، جیمز نورتون، لویی گارل، باب ادنکیرک و کریس کوپر، هستند. زنان کوچک در هفته نخست نمایش، فروش ۱۶ میلیون دلاری را تجربه کرده و فروش جهانی این فیلم ۳۵ میلیون دلار است. 

در جایگاه پنجم فروش هفتگی، این هفته باز هم یک انیمیشن جای گرفته است، انیمیشن جاسوسان نامحسوس (Spies in Disguise)، یکی از انیمیشن‌هایی است که مخاطبان سینما انتظارش را می‌کشیدند.
داستان این انیمیشن درباره یک اتفاق غیرمنتظره است که جهان را تهدید می‌کند، لنس استرلینگ بهترین و حرفه‌ای‌ترین مامور مخفی در دنیا، می‌بایست با مخترعی عجیب و غریب به نام والتر همراه شود تا جهان را نجات دهند... صداپیشه‌گان این فیلم، ویل اسمیت، تام هالند، ریچل بروسنان، مارکی اوما، توشیو آگاتا، اوکا صداپیشگان این مجموعه هستند. فروش انیمیشن جاسوسان نامحسوس، در هفته نخست نمایش، ۱۳ میلیون دلار و فروش جهانی آن ۳۹ میلیون دلار است. 

انیمیشن جاسوسان نامحسوس

پنج فیلم دوم فروش هفتگی ار این قرار هستند:
چاقوکش‌ها (Knives Out)، در هفته پنجم نمایش، با فروش هفتگی ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۲۱۵ میلیون دلار؛
سنگ‌های قیمتی (Uncut Gems)، در هفته نخست نمایش، با فروش هفتگی ۹ میلیون دلار و فروش جهانی ۲۰ میلیون دلار؛
گربه‌ها (Cats)، در هفته دوم نمایش، با فروش هفتگی ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۳۸ میلیون دلار؛
بامب‌شل (Bombshell) در هفته دوم نمایش، با فروش هفتگی ۴ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۵ میلیون دلار؛
ریچارد جول (Richard Jewell) در هفته سوم نمایش، با فروش هفتگی ۳ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۶ میلیون دلار.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =