قطعیت حضور ۱۶ کشور در مسابقات جهانی کشتی پهلوانی بجنورد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: تا کنون حضور ورزشکاران ۱۶ کشور در مسابقات جهانی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، که زمستان امسال در بجنورد برگزار می‌شود، قطعی شده است.

به گزارش ایرنا مسابقات جهانی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی قرار است ۲۸ دیماه تا دوم بهمن امسال به میزبانی استان خراسان شمالی در بجنورد برگزار شود.
محمدعلی شجاعی شامگاه دوشنبه در آیین تجلیل از عوامل اجرایی برگزاری ششمین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان در بجنورد، با اشاره به اعلام آمادگی ۴۵ کشور برای حضور در این مسابقات، اظهار داشت: تا کنون حضور ۱۶ کشور قطعی شده و علیرغم وجود متقاضیان زیاد، تلاش داریم تعداد نفرات و تیم ها در حد معقولی باشد تا بهترین مسابقات را برگزار کرده و میزبانی شایسته ای داشته باشیم.
وی با اشاره به ثبت جهانی این مسابقات در سال ۸۳ در سوئیس، افزود: هم اکنون ۸۶ کشور از پنج قاره دنیا در فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی عضو هستند.
استاندار خراسان شمالی از پیگیری برای استقرار دبیرخانه دائمی برخی رویدادهای ملی و بین المللی در استان خبر داد و گفت: نباید این فرصت ها را به راحتی از دست بدهیم.
وی از قطعی شدن برگزاری جشنواره بین المللی کارتون در استان نیز خبر داد و افزود: نباید نداشته های استان باعث شود فکر کنیم ما نمی توانیم و سختی کارها ذهن ما را مشغول کند.
استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: لازمه بین المللی شدن و گام برداشتن در مسیر توسعه، افزایش این آمد و شدها و مراودات است و باید بدانیم که چگونه گام های خود را استوارتر و سریع تر برداریم.
شجاعی با بیان اینکه برای توسعه استان نیاز به برگزاری چنین میزبانی ها از رویدادهای بین المللی هستیم، خاطرنشان کرد: چاره ای جز دویدن و حرکت کردن نداریم زیرا که حرکت آرام تاثیری در فرایند توسعه ما ندارد.
وی با اشاره به رضایت مهمانان از برگزاری مسابقات جام کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان، اظهار داشت: هیچکس هیچ جا کم نگذاشت و کوتاهی نکرد و تلاش کردیم تا نیروهای بومی را درگیر کنیم تا هر آنچه قرار است صورت گیرد توسط اهالی خود استان باشد تا جسارت انجام کارهای بزرگ تر را پیدا کنیم.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه حتی یک ریال از اعتبارات دولتی برای این مسابقات هزینه نشده و همه کار با همکاری موسسات مالی صورت گرفته است، افزود: این در حالی است که حتی اگر از اعتبارات استانی هزینه می شد، باز هم ایرادی نداشت.
شجاعی از پیگیری برای فراهم آوردن زمینه برگزاری یک رویداد ملی و بین المللی برای بانوان استان نیز خبر داد و اظهار داشت: باید شبکه اتاق فکر خود را گستره تر بگیریم تا نقص ها مشخص و برنامه ریزی ها دقیق تر شود و با کمک هم استان را به سمت توسعه هدایت کنیم.

استان خراسان شمالی ۲۵ تا ۲۹ آذرماه امسال نیز ششمین دوره مسابقات جام باشگاه های کشتی آزاد و فرنگی جهان را، با حضور ۱۰ تیم داخلی و خارجی، به عنوان نخستین تجربه خود در برپایی رویدادی بین المللی ورزشی، میزبانی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =