امضای ۱۲ تفاهم‌نامه به ارزش ۳۲۱ میلیارد تومان در نمایشگاه تستا

تهران - ایرنا - معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، از انعقاد ۱۲ تفاهم‌نامه و قرارداد به ارزش ۳۲۱ میلیارد تومان میان شرکت‌های دانش بنیان و صنایع مختلف کشور در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی(تستا) خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، سیاوش ملکی‌فر با بیان اینکه، در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی(تستا)، پاویون ارائه نیازهای فناورانه صنایع به همت صندوق  نوآوری و شکوفایی برپا شد، افزود: در این پاویون طی ۴ روز رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه توسط ۱۲ سازمان و دستگاه دولتی ارائه شد و در مجموع ٣٥٧ نفر از پژوهشگران و فناوران برای حضور در رویدادها ثبت‌نام کردند.

وی ادامه داد: همچنین ٦٩ جلسه B۲B ارائه نیازهای فناورانه و بیش از ١٠٠ جلسه B۲B برای شرکت‌های حاضر در پاویون برگزار شد و ٤٤ تفاهم‌نامه همکاری امضا شد که ١٢ تفاهمنامه به ارزش ۳۲۱ میلیارد تومان بود همچنین ارزش ریالی تفاهم‌نامه‌های حاصل از مذاکرات غرفه‌داران با شرکت‌های فناور نیز ۸ میلیارد تومان بود.

ملکی‌فر در خصوص میزان استقبال از پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) اظهارکرد: در این پاویون ۲۰ شرکت در قالب غرفه‌ توانمندی‌های خود را به بازدیدکنندگان عرضه کردند.

وی ادامه داد:همچنین ۱۲ نشست ارائه نیازهای فناورانه توسط مجلس شورای اسلامی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شرکت فولاد غرب آسیا، سازمان بهشت زهرا (س)، مرکز نوآوری شهرداری تهران، سازمان فضایی ایران، ستاد منطقه آزاد کیش، ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر، هواپیمایی ماهان، منطقه ویژه اقتصادی جهرم، اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و فرودگاه پیام برگزار شد.

ملکی فر همچنین به حضور عاملان سرمایه‌گذاری این صندوق در پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه تستا اشاره کرد و گفت: علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان، ٦ صندوق پژوهش و فناوری شامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران، صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی، صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری ایرانیان، صندوق پژوهش و فناوری لیدکو، صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناور نوین و صندوق پژوهش و فناوری تجهیزات پزشکی در این پاویون حضور داشتند.

وی در ادامه هدف از نشست‌های ارائه نیازهای فناورانه در پاویون نمایشگاه تستا را هم‌افزایی و حرکت یکپارچه این شرکت‌ها در راســتای تامین نیازها و حل مسائل مهم و راهبردی کشور عنوان کرد و گفت: برقراری ارتباط متقابل و پیوند منسجم میان صنایع داخلی با شرکت‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی دانش بنیان و استارت آپ‌های فعال در این حوزه به ویژه بر محور تامین نیازها و حل مسائل اساسی این حوزه از اهداف برگزاری این رویداد و نمایشگاه بود.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری  گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا همه بازیگران فعال این حوزه در یک مکان مشترک گردهم آمده و همه علاقه‌مندان، فعالان و صاحبان ایده‌ها و محصولات مرتبط در کنار مدیران و مسئولان به تبادل نظر با یکدیگر پردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha