فعالیت‌های اجتماعی محور از وقوع آسیب‌ها پیشگیری می‌کند

زاهدان- ایرنا- فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت‌های اجتماعی محور، اعتماد سازی‌ها، توجه به مباحث آموزشی و آگاه‌سازی‌ها از وقوع آسیب‌ها پیشگیری می‌کند.

صاحب گل صالحی روز دوشنبه در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی خاش با محوریت بررسی آسیب طلاق اظهار داشت: اعتیاد، خیانت، فقر و مشکلات اقتصادی از عوامل موثر در وقوع طلاق هستند.
وی بیان کرد: همه‌ی دستگاه‌ها، خانواده‌ها، اقشار مختلف جامعه اعم از علما و دانشگاهیان، نخبگان و بزرگان بایستی برای کاهش دادن آسیب‌های اجتماعی نقش‌آفرینی کنند.
فرماندار خاش ادامه داد: فرهنگ مشارکت جمعی، ارائه برنامه‌های مشاوره‌ای، تشکیل نشست‌های صلح و سازش و بهره‌گرفتن از ظرفیت‌های اجتماعی، رسانه‌ای و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در کاهش دادن مشکلات تاثیرگذار است.
رییس اداره بهزیستی خاش نیز با اشاره به اینکه طلاق زلزله خاموش بوده و در بهزیستی به سه محور آموزش، مشاوره و حمایت‌های اجتماعی و سلامت توجه می‌شود گفت: امسال از مجموع ۴۴ پرونده ارجاعی به حوزه کاهش آسیب‌های بهزیستی این شهرستان ۳۳ مورد منجر به سازش شده است.
ادریس تمندانی اظهار داشت:سن پایین و چند همسری از دلائل مهم وقوع طلاق در منطقه هستند.
رییس ثبت احوال خاش نیز با اشاره به اینکه در ۹ ماهه سالجاری هزار و ۷۸۳ مورد ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده است افزود: همچنین در این مدت ۱۶۱ مورد طلاق ثبت شده است.
موسی شهلی‌بر افزود: در استان سیستان و بلوچستان از هر صد مورد ازدواج کمتر از یک درصد منجر به طلاق می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =