نیروگاه‌های ۵۸.۲ مگاواتی کهربا و کیهان رفسنجان به بهره برداری رسید

کرمان - ایرنا - در یازدهمین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران، نیروگاه‌های ۵۸.۲ مگاواتی کهربا و کیهان رفسنجان امروز(دوشنبه) با حضور وزیر نیرو در استان کرمان به بهره برداری رسید.

 مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان در آیین افتتاح این پروژه های نیروگاهی گفت: نیروگاه گازی کهربا انرژی و کیهان انرژی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسط شرکت راهبران برق رفسنجان با اعتبار چهار هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال در مدت ۲ سال  احداث شده است.

علی اصغر نصراللهی افزود: این ۲ نیروگاه گازی دارای ظرفیت ۲۹.۴ مگاوات و در مجموع دارای ظرفیت ۵۸ مگاوات هستند که هر یک دارای سه دستگاه مولد با سوخت گاز است.

وی بیان کرد: کاهش تلفات شبکه، تولید در محل مصرف، کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی در مقایسه با نیروگاه‌های فسیلی و تقویت پدافند غیرعامل از جمله مزایای احداث این مولدها است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان تاکید کرد: قراردادهای خرید تضمینی این ۲ نیروگاه در سال ۹۴ منعقد شدهو نیروگاه کهربا به پست شهرک صنعتی و نیروگاه کیهان به پست انبار برق رفسنجان متصل شده و اشتغالزایی برای ۲۴ نفر مستقیم ایجاد کرده است.

وی افزود: مصرف برق استان کرمان در پاییز امسال به ۴۲ درصد رشد داشته که بیشتر این مصرف در بخش های فولادی استان بوده است و پیش بینی می کنیم در سال آینده رشد ۳۵ تا ۴۰ درصدی را در بخش صنعتی کرمان شاهد باشیم.

نصراللهی گفت:  از ۴۶ پروژه ابلاغی استان کرمان در بخش برق، ۱۹ پروژه با اعتبار یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان در دست انجام  است که چهار مورد آن با اعتبار  ۴۷۲ میلیارد ریال جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی‌ استان نیز هستند، تا سال آینده به بهره‌برداری می رسند.

این آیین با حضور استاندار کرمان، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در محل ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha